Najnowsze

Pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony na COVID-19 w szpitalu MSWiA

Najnowsze

Autor:
dg/r
Źródło:
tvn24.pl
Dworczyk: 26 grudnia wieczorem przyjedzie do Polski 10 tysięcy sztuk szczepionki
TVN24Dworczyk: 26 grudnia wieczorem przyjedzie do Polski 10 tysięcy sztuk szczepionki

Pierwsza partia 10 tysięcy sztuk szczepionki przeciw COVID-19 dotrze do Polski w drugi dzień świąt. 27 grudnia w szpitalu MSWiA zostanie zaszczepiony pierwszy pacjent.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

- 26 grudnia wieczorem przyjadą do Polski szczepionki, 10 tysięcy sztuk. W jednej ze składnic Agencji Rezerw Materiałowych zostaną przepakowane i trafią do dwóch hurtowni, skąd 27 grudnia rano trafią do 72 szpitali. W jednym z nich jesteśmy. To tutaj zostanie zaszczepiony pierwszy pacjent - powiedział podczas wtorkowej konferencji na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie szef kancelarii premiera, a także pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk.

Z kolei dyrektor placówki dr Waldemar Wierzba podkreślił, że szpital MSWiA jest w pełni przygotowany do zaszczepienia wszystkich chętnych. Jak wskazywał, szczepienia są niezwykle potrzebne i stanowią wielkie dokonanie ludzkości. Lekarz przypomniał chorobę Heinego-Medina, mówił, że widział dzieci, które ją przeszły bardzo ciężko, bo nie mogły być zaszczepione.

Podkreślił, że dzięki szczepieniom takie sytuacje już się nie zdarzają. - Z naszej strony dołożyliśmy wszelkich starań, by udzielić w bardzo dobrych warunkach, komfortowych, dla dużej ilości, bo jesteśmy w stanie zaszczepić 1000 chętnych w sześciu miejscach na terenie szpitala - zarówno osoby, które się zgłoszą jak i pracowników naszego szpitala - oświadczył.

300 tysięcy do końca grudnia

Jak zapowiedział Dworczyk, do końca grudnia trafi do Polski jeszcze kolejne 300 tysięcy szczepionek, a potem do końca stycznia będzie ich 1,5 miliona, co pozwoli na zaszczepienie do końca stycznia około 750 tysięcy pacjentów. W sumie Polska zamówiła powyżej 60 milionów dawek szczepionki, co daje możliwość zaszczepiania ponad 30 milionów osób.

Pierwsza grupa, która zostanie poddana szczepieniom, obejmuje przede wszystkim personel pracujący w podmiotach leczniczych. Do 22 grudnia chętnych na zaszczepienie było 300 tysięcy osób.

Autor:dg/r

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości