Szczątki ludzkie na budowach? Prezydent wyjaśni radnym

Warszawa

UMSesja Rady Warszawy

Przyszłość siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz postępowanie ze szczątkami ludzkimi odnajdywanymi podczas inwestycji miejskich to tematy czwartkowej sesji Rady Warszawy.

Radni będą się zajmować m.in. tematami, których nie zdążyli omówić podczas ostatniego posiedzenia. W porządku obrad znalazła się informacja prezydent Warszawy w sprawie przyczyn oraz sposobów rozwiązania problemu z siedzibą Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Hanna Gronkiewicz-Waltz (lub któryś z jej zastępców) wytłumaczą także radnym, jakie są procedury postępowania ze szczątkami ludzkimi odnajdywanymi podczas inwestycji miejskich. Od pewnego czasu, plotki na ten temat od jakiegoś czasu elektryzują warszawską opinię publiczną. Zaczęło się od dwóch mieszkańcach Podlasia, którzy umieścili w internecie film, w którym przekonują, że z budowy metra wywożone są w czarnych workach, jako gruz, setki ludzkich ciał. Policja nie potwierdziła tych opowieści.

Prezydent wyjaśni także zasadność wprowadzenia w Warszawie oraz zaawansowanie prac związanych z wdrażaniem uchwały Miasto Kultury i Obywateli. Program Rozwoju Kultury do 2020.

Sesję Rady Warszawy można oglądać na żywo.

b