Szalony Wózkowicz: chcę powalczyć z samotnością

Najnowsze

| tvn24.pl, dziennik.pl, sport.pl, superexpress.pl, rp.plMarek Sołtys nie raz gościł w TVN Warszawa - fot. TVN Warszawa

Znany z tego, że walczy z barierami architektonicznymi, teraz postawił sobie trudniejszy cel. Zwalczyć wigilijną samotność osób niepełnosprawnych. Szuka pomocników. - Zgłasza się mnóstwo osób, ale potrzeba jeszcze więcej - mówi Marek Sołtys aka Szalony Wózkowicz.

- Inni robią Wigilię, na przykład dla bezdomnych, kilka dni przed Wigilią. My chcemy dokładnie 24 XII. Pomóż nam w organizacji! - zaapelował do swoich znajomych na Facebooku. Kilka osób to podchwyciło.

Dzięki internetowi i poczcie pantoflowej do Marka Sołtysa zaczęło zgłaszać się mnóstwo osób.

Paczek było więcej niż potrzebujących

- Jestem wzruszony! Zgłasza się kupa młodych ludzi - opowiada poruszony w rozmowie z tvnwarszawa.pl. To dzięki nim akcja Wigilia rozrosła się. - Ludzie przynoszą świąteczne paczki, jest ich więcej niż rozdamy w czasie uroczystej kolacji - opowiada Szalony Wózkowicz. - Zrodził się więc pomysł, żeby paczki zawieźć do hospicjów. Chcemy też odwiedzić osoby, które na wiglię nie będą mogły przyjechać, bo są uziemione w domu - tłumaczy szef Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.

Dlaczego to robią? - Proszę sobie wyobrazić, że jest Wigilia, a pani siedzi sama w domu. Przez okno widzi rodzinne święta sąsiadów - mówi. - To jest najgorsza samotność. Chcemy z nią walczyć - dodaje zdecydowany. I ma nadzieję, że w przyszłym roku akcja jeszcze bardziej się rozrośnie.

Co możesz zrobić?

Czego TPSW potrzebuje teraz, żeby udało im się spełnić marzenia potrzebujących?

Restauracja, w której miała odbyć się wigilia, nagle wycofała się z umówionego terminu. Marek Sołtys szuka nowej lokalizacji. Apeluje o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Wystarczy napisać na tpswpresents@gmail.com, żeby skontaktować się z Towarzystwem.

Pod tym adresem mailowym dowiemy się też, jak przygotować świąteczną paczuszkę dla uczestników spotkania.

Szalony Wózkowicz prosi też o pomoc osoby z samochodami, które umożliwią dojazd kilkudziesięciu uczestnikom na wigilię w godzinach 14.00-16.00 i powrót do domu pomiędzy 20.00 a 22.00.

Czytaj też na stronie Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza

mz

Źródło zdjęcia głównego:  | tvn24.pl, dziennik.pl, sport.pl, superexpress.pl, rp.pl