Szalony rajd po mieście. Policja: znamy tożsamość kierowcy

Warszawa

Fakty TVNKierowca nagrał swój rajd po Warszawie

- Policja ustaliła tożsamość kierowcy BMW M3 - mówi tvnwarszawa.pl Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji. Nazwiska zdradzić jednak nie chce. Jak dowiedziała się nieoficjalnie TVN 24, mężczyzna, który jak szalony jeździł po Warszawie i nagrał swoje popisy, to Robert N., pseudonim Frog.

Funkcjonariusze cały czas pracują nad sprawą. - Koncentrujemy się teraz na przeglądaniu monitoringu, aby można było bezsprzecznie potwierdzić, że to ta osoba, by w bezczelny sposób nie próbowała unikać odpowiedzialności przed sądem - informuje Sokołowski.

- Będziemy wnioskować o odebranie prawa jazdy, decyzję wyda sąd - zapowiada rzecznik Komendy Głównej Policji.

TVN 24 dowiedziała się nieoficjalnie, że mężczyzna, którego wytypowała policja to Robert N. pseudonim Frog. Wcześniej informację tę podało radio RMF FM.

"Będziemy wnioskować o odebranie prawa jazdy"

W niedzielę na podstawie zapisów monitoringu policja wytypowała nazwiska dwóch kierowców. Mimo że kierujący BMW nie spowodował wypadku, to stwarzał poważne zagrożenie na drodze.

Biegły sądowy, który widział nagranie, ocenił, że kierowca BMW musiał w niektórych miejscach jechać około 200 km/h.

Prowadząc białe BMW M3, kierujący jechał pod prąd, na czerwonym świetle i po wysepkach, a wszystko to robił z ogromną prędkością. Nagranie pirackich wybryków trafiło do internetu - wrzucił je najprawdopodobniej sam kierowca. Trwa ono kilkanaście minut. Na wideo widać, jak ściga się z kilkoma motocyklistami, stwarzając zagrożenie dla innych kierowców.

Zobacz nagranie z szalonej jazdy po Warszawie:

Rajd po Warszawie opublikował w internecie najprawdopodobniej sam kierowca
Fakty TVN

Kierowca minął kilkanaście miejskich kamer:

Lista pytań do policji po filmie grozy z ulic Warszawy
Fakty TVN

O piracie wypowiedział się Jerzy Dziewulski:

kś/b

Zachowanie pirata komentuje Jerzy Dziewulski
TVN 24