Syreny będą uwodzić po raz ostatni

Warszawa

TVN24Pokaz fontann

W piątek po raz ostatni warszawiacy będą mogli zobaczyć multimedialny pokaz fontann z syrenami i muzyką Jean-Michel Jarre’a.

30 września, godz. 21 rozpocznie się ostatni w tym roku pokaz multimedialnych fontann na Podzamczu.

Jarre dla Warszawy

To ostatnia okazja, by zobaczyć na ekranie z wody opowieść inspirowaną jedną z najsłynniejszych stołecznych legend – o warszawskiej Syrence. Stworzył ja Paweł Piotr Przybył - twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji."Warstwa muzyczna pokazów była po raz pierwszy w historii Multimedialnego Parku Fontann przygotowana przez specjalnie zaproszonego artystę. W parku Fontann rozbrzmiewała muzyka Jean-Michel Jarre’a, od debiutanckiej płyty "Oxygene", przez legendarne "Equinoxe", aż po ostatni album "Electronica Vol 1: The Time Machine"" – informuje ratusz.

Prawie milionowa publiczność

Urzędnicy przypominają, że tegoroczne pokazy, które ruszyły 1 maja, obejrzało 900 tys. warszawiaków i turystów.Multimedialny Park Fontann otwarty 7 maja 2011r., to największa tego typu inwestycja łącząca sztukę z rozrywką i rekreacją skierowaną do szerokiego odbiorcy. Od 2013 r. Park Fontann znajduje się pod opieką Stołecznej Estrady.ran/b