Sypnęło śniegiem, solarki w akcji

Warszawa

| TVN MeteoPrognoza pogody

W Warszawie znowu sypie śnieg. - Padać będzie w nocy oraz jutro w ciągu dnia - informują synoptycy. Wieczorem na stołeczne ulice wyjechało 165 solarek.

W nocy w Warszawie pochmurno z opadami śniegu, z deszczem marznącym, powodującym gołoledź. Temp. min. -2 stopnie C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50-60 km/godz. Ciśnienie około północy wyniesie 992 hPa, i będzie szybko spadać.

W poniedziałek do południa zachmurzenie duże i opady deszczu, po południu przelotne opady śniegu i przejaśnienia. Temp. maks. 4 stopnie C. Wiatr północno-zachodni, umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/godz. Ciśnienie około południa 1001 hPa, szybko rośnie.

Od wtorku poprawa pogody.

Solarki w akcji

Po godz. 19.00 na stołeczne ulice wyruszyło 165 solarek – poinformował Zarząd oczyszczania Miasta. Akcja ma potrwać do godz. 22.00.

ZOM odpowiada za utrzymanie przejezdności tylko tych stołecznych ulic, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, tj. 40 proc. dróg. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

par/roody