Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Symboliczna trumna na radzieckim cmentarzu. "Jaruzelski nie zasługuje na Powązki"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plSymboliczna trumna pod obeliskiem

Na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy Żwirki i Wigury Ruch Narodowy zorganizował symboliczny pogrzeb gen. Jaruzelskiego. – Nie uważamy, że zasługiwał, by być pochowanym na Powązkach Wojskowych – przekonuje Witold Tumanowicz.

Ok. godz. 10 narodowcy zjawili się przy obelisku, gdzie złożyli białą trumnę z czerwoną gwiazdą. Przyklejono do niej stopy manekina.

- Chodzi o to, by trumnę sowieckiego namiestnika, jakim był Wojciech Jaruzelski, złożyć symbolicznie przy pomniku Armii Czerwonej - tłumaczy sens happeningu Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego. - Nie uważamy, żeby Wojciech Jaruzelski zasługiwał na pogrzeb na Powązkach Wojskowych wśród bohaterów, którzy walczyli o wolną Polskę – dodaje. Jak relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl, na miejscu było ok. 20 osób i policja. - Obyło się bez incydentów – zaznacza Artur Węgrzynowicz.

Msza i pogrzeb

W piątek w Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe gen. Wojciecha Jaruzelskiego, zmarłego w niedzielę autora stanu wojennego, ostatniego przywódcy PRL i pierwszego prezydenta po 1989 r. O godz. 11 w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej odprawiona zostanie msza św. za zmarłego.

Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach mają rozpocząć się o godz. 14 od pożegnania urny z prochami generała na placu przed domem pogrzebowym. CZYTAJ WIĘCEJ O POGRZEBIE.

Symboliczna trumna | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Symboliczna trumna | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Symboliczna trumna | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pogrzeb odbędzie się w katedrze przy ul. Długiej
TVN24

ran/mz