Sylwester w stolicy. Wiceprezydent: zapraszam, będzie się działo

Najnowsze

Wiceprezydent zaprasza na SylwestraTVN24
wideo 2/5

Trwają przygotowania do miejskiego sylwestra organizowanego wspólnie z TVN. Wiceprezydent Renata Kaznowska zaprasza do zabawy.

- Kończymy przygotowania do tegorocznego sylwestra. W tym roku wyjątkowo na placu Bankowym. Nowe miejsce, jestem absolutnie przekonana, jest równie ciekawe i spektakularne - powiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska. I dodała: - Zapraszam wszystkich, bo będzie się działo. Przygotowaniom przyglądał się reporter TVN 24 Paweł Łukasik. - Plac Bankowy, samo centrum miasta, gdzie łatwo będzie dojechać metrem, ale też trzeba pamiętać, najbliższa stacja najprawdopodobniej o godzinie 21 będzie zamknięta. Będzie trzeba dojść lub dojechać naziemną komunikacją miejską - przypominał Łukasik. Zaznaczył też, że scena jest dobrze nagłośniona, więc jeżeli ktoś dotrze później i będzie stał daleko, i tak skorzysta z koncertu.

Sztuczne ognie, fotobudka, życzenia

Na placu Bankowym od strony alei "Solidarności" stanie pawilon, w którym na uczestników zabawy sylwestrowej będą czekać różne atrakcje. "Stoisko, przed którym będą rozdawane świecące balony, podzielone zostanie na kilka stref ozdobionych futurystycznym designem" - podaje ratusz.

Z kolei w strefie informacyjno-promocyjnej będzie się można dowiedzieć między innymi o działaniu komunikacji miejskiej w okresie sylwestrowym czy atrakcjach turystycznych.

"Warszawscy urzędnicy, korzystając z okazji, będą chcieli zebrać opinie dotyczące przyszłości Warszawy, jaka będzie za dekadę czy pół wieku. Pomoże w tym specjalnie opracowana na tę noc „kapsuła czasu”. Będzie można posnuć przypuszczenia, puścić wodze fantazji. A może znajdzie się wśród Państwa ten, kto przepowie przyszłość? Dla bawiących się czekają niespodzianki - gadżety" - zachęca miasto.

Podczas imprezy będzie można "załamać czasoprzestrzeń". Jak? "Dzięki okularom 'okulusom' niemożliwe stanie się możliwe, a Warszawa na przestrzeni wieków będzie na wyciągnięcie ręki. Na zatrzymanie ulotnych sylwestrowych chwil będą aż dwa sposoby" - twierdzą urzędnicy.

Pierwszy z nich to fotobudka, drugi to nagranie życzeń noworocznych dla bliskich lub dla Warszawy i jej mieszkańców. Życzenia zostaną opublikowane na oficjalnych profilach ratusza w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej miasta.

Wejście i wyjście będzie możliwe przez dwie bramki od strony Marszałkowskiej i alei "Solidarności". Bramki zostaną otwarte o godz. 19.00.

Dodatkowo miasto poinformowało, że tegoroczny pokaz sztucznych ogni o północy będzie trwał 3 minuty. Zrealizowany zostanie nowoczesnymi, cichszymi i bardziej bezpiecznymi dla środowiska ładunkami.

Wielu artystów

Wśród artystów, znajdą się najgorętsze nazwiska polskiej sceny muzycznej: Bajm, Kayah, Agnieszka Chylińska, Bracia, Ira, Kombii, Blue Cafe, Pectus, Grzegorz Hyży, Perfect, Kasia Kowalska, Ewelina Lisowska, Soun’N’Grace, Cleo, Mateusz Ziółko i Future Folk. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy będzie jamajski piosenkarz OMI, zdobywca platynowej płyty w Australii, Danii i Szwecji za singiel "Hula Hoop”. Zaśpiewa on między innymi swój hit "Cheerleader". Nie zabraknie też znanych i lubianych prezenterów TVN. O przebieg koncertu zadbają Agnieszka Woźniak-Starak, Patrycja Kazadi, Gabi Drzewiecka, Marcin Prokop, Olivier Janiak, a także Filip Chajzer.

Choreografię sylwestrowego show przygotują Agustin Egurrola i tancerze z grupy VOLT. Przed biorącymi udział w imprezie ponad sześć godzin wspaniałej zabawy.

Zabawa na placu Bankowym rozpocznie się o 19.00, a transmisja na antenie TVN i w serwisie player.pl od 19.45.

kz/pm