Sylwester po praskiej stronie. "Fajerwerki największe w historii"

Warszawa

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plHanna Gronkiewicz-Waltz o Sylwestrze na błoniach Narodowego

"Wystrzałowy Narodowy" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna impreza sylwestrowa organizowana przez władze miasta. Tym razem warszawiacy bawić się będą na błoniach Stadionu Narodowego. Wystąpią zespoły Afromental, T-Love, Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy i John Newman.

- Nie chcemy, żeby Praga była gorszym dzieckiem Warszawy. Wciąż jednak mało się tam dzieje. Teraz jest tam jest Stadion Narodowy i piękne błonia, które wyglądają dużo lepiej, niż jeszcze kilka lat temu. Można tam łatwo dojechać komunikacją miejską. To też jest centrum Warszawy, tylko po drugiej stronie Wisły - tak wybór lokalizacji dla tegorocznej miejskiej imprezy sylwestrowej tłumaczyła prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Przenosimy się na Pragę, myślę, że zaczynają się dobre czasy dla Pragi - dodała.

W ostatnich tygodniach pojawiły się spekulacje, że miejskiego sylwestra nie będzie. Tymczasem wyniki Barometru Warszawskiego (cyklicznego badania opinii wśród mieszkańców) pokazały, że większość badanych chce takiej imprezy. - Okazało się, że 60 proc. warszawiaków chce mieć sylwestra. To dla nas ważne, bo musimy realizować oczekiwania - powiedziała prezydent stolicy.

Sylwester za 3 mln złotych

Jak powiedział dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej Jarosław Jóźwiak, miasto wyda na imprezę 3 mln zł.

Impreza rozpocznie się o godz. 21.00 i potrwa do 1.30. Nie zabraknie również pokazu fajerwerków, który - jak zapewniają władze miasta - będzie większy niż do tej pory. Widowisko pirotechniczne ma potrwać 13 minut. Przygotowano na nie 2500 bomb pirotechnicznych kulowych i cylindrycznych.

Zagrają zespoły Afromental, T-Love, Big Cyc, Poparzeni Kawą Trzy, a gwiazdą wieczoru będzie John Newman. Do obsługi koncertu zapewniono 50 ton sprzętu nagłaśniającego, w tym 220 kolumn, 110 wzmacniaczy, a także 600 masztów oświetleniowych i ponad kilometr konstrukcji aluminiowych.

ij/PAP/b