Świńska głowa w meczecie? Policja przesłuchała świadka

Warszawa

TVN24"Trwają poszukiwania podejrzanej kobiety"

Na teren warszawskiego meczetu ktoś podrzucił głowy świń. Sprawcę zarejestrowała kamera - taka informacja, wraz z trzema zdjęciami, pojawiła się na facebookowym fanpage Islam na Polski. Sprawę wyjaśnia policja.

- Właśnie mieliśmy eskalację miłości do bliźniego. Na warszawski meczet był atak chamstwa, nietolerancji jak również akt złamania praw zwierząt – napisano na fanpage Islam na Polski, który na Facebooku obserwuje kilkaset osób. Jak informują administratorzy profilu, zajmują się "tłumaczeniem materiałów o tematyce muzułmańskiej z języków obcych na polski".

- Osobę wyrzucającą głowy świń na teren parkingu jak i wewnątrz meczetu zarejestrowała kamera - czytamy w poście opublikowanym w sobotę. Na jednym ze zdjęć widać kobietę w ciemnych okularach.

"Zabezpieczono monitoring"

Ktoś zgłosił sprawę na policję.

- Nie mówimy o świńskiej głowie, a o kawałkach mięsa. Otrzymaliśmy zgłoszenie w sobotę popołudniu. Zabezpieczono nagranie z monitoringu - poinformował Robert Opas ze stołecznej komendy. Dodał, że wstępna kwalifikacja tego czynu to artykuł 196 kodeksu karnego, mówiący o obrazie uczuć religijnych.

W niedzielę wieczorem został przesłuchany pracownik ośrodka. Policja umówiła tłumacza, ponieważ świadek nie mówi po polsku.

- Świadek stawił się na przesłuchanie. Nikt nie został zatrzymany w związku ze sprawą - poinformował w niedzielę o 21.30 Robert Opas z komendy stołecznej.

Co zeznał pracownik? Policja na razie nie chce zdradzić.

Drugi meczet w Warszawie

Centrum Kultury Muzułmańskiej na Ochocie zostało otwarte w ubiegłym tygodniu. Znajduje się tam drugi meczet w Warszawie. Pierwszy jest w Wilanowie.

Prawo Koranu zabrania muzułmanom spożywania wieprzowiny. Wszystko wskazuje, że celem podrzucenia do świątyni mięsa świni, było jej sprofanowanie.

O sprawie poinformował fanpage Islam Na Polski
Islam Na Polski / Facebook. com

jb/r/ło//lulu