Świętokrzyska: obniżki czynszów już pewne

Warszawa

| Fakty TVNfot. Maciej Wężyk/tvnwarszawa.pl

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą w budynkach przy Świętokrzyskiej nie ucierpią finansowo podczas budowy II linii metra. Zarząd Śródmieścia oficjalnie przyznał im prawo do niższych opłat.

O obniżenie stawek czynszu dla najemców, których działalność może ucierpieć po zamknięciu Świetokrzyskiej, w zeszłym tygodniu upomnieli się radni SLD. Już wtedy rzeczniczka dzielnicy zapowiadała, że zarząd przychyli się do takiego wniosku. Właśnie przyjął uchwałę zatwierdzającą zmiany stawek.

Muszą złożyć wnioski

Obniżki dotyczą lokali należących do miasta. Wysokości stawek będą ustalane oddzielnie dla każdego najemcy przez Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Śródmieście. Najemcy będą musieli złożyć do ZGN wnioski, w których wykażą spadek obrotów związany z zamknięciem Świętokrzyskiej i prowadzonymi tam pracami.

Obniżki będą udzielane cyklicznie, po upływie każdych kolejnych 3 miesięcy utrudnień. Ich wysokość będzie wynosić połowę procentowego spadku obrotów, nie więcej niż 30 proc. miesięcznej wysokości czynszu.

Za Krakowskie Przedmieście też płacili mniej

To nie pierwszy przypadek obniżania stawek czynszu najemcom lokali położonych w rejonie objętym miejską inwestycją. Wcześniej zniżki udzielane były najemcom lokali użytkowych przy ul. Krakowskie Przedmieście, w związku z remontem nawierzchni ulicy,

W budynkach przy ul. Świętokrzyskiej 30, ul. Świętokrzyskiej 34 i ul. Wareckiej, z wejściem od ul. Świętokrzyskiej, na parterach są usytuowane 24 lokale użytkowe o łącznej powierzchni 3.225,48 m2.

js/ec