Świętokrzyska, Modlińska, Słowackiego. Te ulice idą do remontu

Warszawa

ZDMRemonty w stolicy

Zapowiada się kolejny pracowity weekend drogowców. Dokończą wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu na Żoliborzu, wrócą także na ul. Świętokrzyską. Kolejny raz zmieni się też organizacja ruchu w związku z przebudową Trasy AK.

Po przebudowie ulicy Świętokrzyskiej w rejonie skrzyżowania ul. Kopernika i Tamki, powstały tam między innymi ronda, przyszła kolej na remont odcinka przy skrzyżowaniu z ul. Nowy Świat.

Jak informuje miasto, krawężniki zostaną wymienione na kamienne, ułożą też nowy chodnik.

Na czas prac w sobotę 10 maja ok. godz. 22 zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Świętokrzyskiej od ul. Nowy Świat do Kopernika. Prace potrwają ok. 3 tygodni.

Przebudowa ul. Świętokrzyskiej
UM

Zmiany w komunikacji

Autobusy pojadą objazdami.

Linie nocne N14 i N64- w kierunku pętli Olesin/Choszczówka od skrzyżowania Nowy Świat/Świętokrzyska pojadą Nowym Światem do pl. Trzech Krzyży, a następnie Książęcą, Kruczkowskiego i Tamką.

Natomiast w kierunku Dworca Centralnego od skrzyżowania Zajęcza/Dobra będą jeździły ulicą Dobrą, Topiel, Kruczkowskiego, Książęcą, Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi.

Autobusy linii dziennych 102, 105 i 444 od niedzieli pojadą Nowym Światem przez pl. Trzech Krzyży do ul. Książęcej, a następnie Kruczkowskiego i Tamką.

Zamknięta ul. Słowackiego
UM

Wracają na Żoliborz

Drogowcy wrócą na skrzyżowanie ulic Popiełuszki i Słowackiego. To druga część remontu, który rozpoczęli w majówkę.

Tym razem wymianę nawierzchni przejdzie zachodnia jezdnia ul. Słowackiego ( w kierunku pl. Wilsona) na odcinku od ul. Włościańskiej do ul. Popiełuszki.

Na czas prac ruch w obydwu kierunkach odbywać się będzie drugą jezdnią.

Zamknięty będzie także pas do skrętu w prawo z ul. Włościańskiej (w kierunku pl. Wilsona). Objazd poprowadzony zostanie przez ul. Kłodawską.

Zamknięty będzie również wlot ul. Popiełuszki na skrzyżowanie z ul. Słowackiego. Objazd do ul. Słowackiego wytyczono przez ul. Czaki lub ulicami: Krasińskiego – pl. Wilsona – Słowackiego.

Utrudnienia na ul. Modlińskiej
UM

Przebudowa AK zmienia organizację ruchu

W związku z przebudową Trasa AK kolejny już raz kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu.

Tym razem od piątku od 23.00 do poniedziałku do 6 rano wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia (w kierunku Trasy Toruńskiej) ul. Modlińskiej na odcinku od ul. Kowalczyka do ul. Elektronowej.

Objazd zostanie wytyczony ulicami: Płochocińską – Marywilską – Trasą Toruńską lub przez most Północny do Wisłostrady.

Utrudnienia związane są z wymianą nawierzchni jezdni.

To nie jedyne zmiany w organizacji ruchu. Od piątku 9 maja (od godzin nocnych) do niedzieli 11 maja zamknięta będzie ul. Gąbińska przy skrzyżowaniu z jezdnią boczną Trasy AK.

Ponadto od poniedziałku 12 maja (ok. godz. 22.00) do 29 czerwca zamknięta będzie ul. Żelazowska.

Autobusy pojadą inaczej

Na czas prac linie autobusowe kursujące w tym rejonie zostaną skierowane - tylko w jednym kierunku - na objazdy. Autobusy linii 186, 426, 509, 516, 705, 723, 731, 734, 735, 736 N03 będą jeździły ul. Marywilską, a linii 511, 518, N13 i N63 mostem Północnym.

W majówkę drogowcy wymienili nawierzchnię na ul. Marszałkowskiej

Nowy asfalt na Marszałkowskiej
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl