Święto żużla na Narodowym, utrudnienia na Saskiej Kępie

Warszawa

TVN24 | TVN24 KatowiceWeekend z żużlem w stolicy

W weekend najlepsi światowi żużlowcy przyjadą do Warszawy. Na Stadionie Narodowym już trzeci rok z rzędu odbędzie się LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland – jedna z największych żużlowych imprez. Na fanów czarnego sportu czeka kilka dni atrakcji.

Choć pierwsza edycja tej imprezy skończyła się blamażem, organizatorzy zapewniają, że tym razem wszystko będzie w porządku, a przygotowania są już na ostatniej prostej. Tor jest już prawie gotowy, jego budowa pochłonęła 4000 ton materiału.

Na torze rywalizacja, na stadionie atrakcje

"Od godz. 12.00 na fanów czekać będzie otwarta strefa kibica z wieloma atrakcjami. Przygotowano między innymi stoiska z oficjalnymi gadżetami cyklu, fotobudkę, a także symulatory żużlowy, rallycross i kolarski" - zapowiada ratusz.

Po godzinie 17 w strefie kibica pojawią się uczestnicy rywalizacji, a przez cały dzień będą tam inni znani sportowcy.

"W piątek, dzień przed zawodami, rozpocznie się oficjalny trening otwarty dla fanów, którzy będą chcieli zobaczyć swoich żużlowych idoli podczas jazdy próbnej. Tego dnia wejście na PGE Narodowy jest bezpłatne na podstawie okazania tegorocznego programu zawodów. Od godz. 14.00 zapraszamy kibiców do bramy nr 2. Trening sportowców będzie można oglądać z sektorów D12/13" - zachęca miasto.

W niedzielę, dzień po zawodach, na sympatyków koni zarówno tych prawdziwych, jaki i mechanicznych czeka wielka niespodzianka. "Na torze wyścigów konnych Warszawa Służewiec odbędzie się "Dzień żużlowy". Tego dnia każdy będzie mógł zobaczyć z bliska motocykle żużlowe, a także spotkać się osobiście z polskimi uczestnikami zawodów. Za okazaniem biletu z zawodów, które odbędą się w sobotę, 13 maja, wstęp na imprezę jest bezpłatny" - informuje ratusz.

Utrudnienia na Saskiej Kępie

Od 16.00 do 19.00 bez przepustki nie wjedziemy na obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. J. Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodowa, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński.

Będziemy mogli jednak przejechać wiaduktem Saskiej i Brazylijską do al. Stanów Zjednoczonych. Po zamknięciu strefy Saskiej Kępy, od godz. 16.00 do 19.00, autobusy linii 117, 138 i 146 nie pojadą Francuską (pojadą Zwycięzców, Saską i al. J. Waszyngtona).

Po zakończeniu imprezy policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu al. Zielenieckiej, mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona.

Wtedy na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii 102, 111, 117, 123, 138, 146, 147, 158, 166, 507, 509, 517, 521, N02, N22, N24 i N72.

Sport z tradycją

Czarny sport ma w Warszawie bogatą tradycję. W pierwszej edycji rozgrywek ligowych w 1948 roku drużyna ze stolicy zdobyła pierwsze miejsce. Na żużlu ścigano się na stadionach Skry przy Wawelskiej, a później Gwardii przy Racławickiej (ostatni raz 12 lat temu). Okazjonalnie zawody odbywały się także na Stadionie X-lecia.

Zobacz nasz archiwalny materiał:

Żużel na Stadionie Narodowym
TVN24

kz/b