Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Święto Wojska Polskiego: festyn, grochówka, zmiana warty

Najnowsze


Uroczysta zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, koncerty i festyn, na którym zobaczyć będzie można sprzęt wojskowy to atrakcje przygotowane z okazji święta Wojska Polskiego.

Głównym punktem obchodów będą uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza, zaplanowane na godzinę 12.00. Po zakończeniu oficjalnej części, garnizon warszawski zaprasza na festyn żołnierski z mnóstwem atrakcji.

Na placu Piłsudskiego od godziny 13.30 będzie można np. obejrzeć sprzęt wojskowy i zobaczyć występy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego WP.

Za darmo do muzeum

Atrakcji nie zabraknie też w Muzeum Wojska Polskiego. Od godziny 13.30 przewidziano tam m.in. pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, prezentację ekspozycji stałych i plenerowych czy koncert gwiazd programu "Jaka to melodia?". Nie zabraknie też kuchni polowej.

Gdyby komuś brakowało wrażeń, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej przy Powsińskiej także zaprasza na zwiedzanie. Wybrać się tam można między 12.00 a 20.00.

Święto obchodzone przez dzieci

Najmłodsi też nie bedą się nudzić. W Parku Muzeum Narodowego zaplanowano dla nich zabawę na parkiecie – pokazy tańca towarzyskiego, karaoke, naukę piosenek i tańca. W Parku znajdzie się też dziecięcy tor przeszkód, zjeżdżalnie, batuty i kącik malarski. Zabawa potrwa od godziny 13.30 do 20.00.

Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny.

Tak było w zeszłym roku: pś/par/roody

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk

Pozostałe wiadomości