Święto Niepodległości: policja uruchomi infolinię

Warszawa

sxc.huInfolinia policyjna 22 603-80-38

W piątek policja uruchomi numer telefonu, pod którym będzie można uzyskać informacje o utrudnieniach w związku z obchodami Święta Niepodległości.

Dzwonić będzie można od godz. 8. Infolinia (22) 603 80 38 (opłata za połączenie według stawek operatorów) będzie funkcjonowała do czasu ustania utrudnień w ruchu.

- W związku z uroczystymi obchodami Święta Niepodległości oraz zgromadzeniami publicznymi odbywającymi się 11 listopada na terenie Warszawy mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem centrum miasta - powiedział asp. szt. Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Specjalne zespoły policji

W komendach - głównej i stołecznej - powołano specjalne zespoły, które na bieżąco będą monitorować to, co się będzie działo na ulicach. Nad bezpieczeństwem w Warszawie ma czuwać w sumie ponad 7 tys. policjantów. Stołeczna policja wystąpiła do KGP o wsparcie ze strony funkcjonariuszy z innych garnizonów z kraju. - Siły wsparcia z pozostałych województw już dotarły do Warszawy - poinformował Mrozek.

Na początku listopada w KSP odbyła się odprawa poświęcona przygotowaniom służb do zabezpieczenia obchodów Święta Niepodległości. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zadeklarował, że policja jest przygotowana do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno uczestnikom manifestacji, jak i mieszkańcom Warszawy. Oświadczył, że wobec wszystkich osób łamiących prawo zostaną wyciągnięte konsekwencje.

15 zgromadzeń

Na 11 listopada miasto zarejestrowało łącznie 15 zgromadzeń, w tym Marsz Niepodległości czy manifestację Komitetu Obrony Demokracji. 18 innych organizatorzy sami odwołali. A na jedno ze zgromadzeń urzędnicy nie wydali zgody.Odbędą się także uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz bieg uliczny.

CZYTAJ WIĘCEJ O ZGROMADZENIACH 11 LISTOPADA:

Ewa Gawor o 11 listopada
TVN24

PAP/kw/ran