Święto muzyki w mieście futbolu

Warszawa

mat. promocyjneGwiazdy OWF 2012

Dzień po starcie wielkiego święta piłki nożnej, rusza wielkie święto muzyki – Orange Warsaw Festival. Gwiazdami pierwszego dnia imprezy będą Fisz Emade Tworzywo, De La Soul, Garbage i Linkin Park.

Hiphopowy wstęp

Bramy Pepsi Areny otworzą się punktualnie o godz. 16.00, a dwie godziny później z ogromnej sceny popłyną pierwsze nuty zespołu Fisz Emade Tworzywo. Nie będzie to pierwsza wizyta braci Waglewskich na pomarańczowym festiwalu. W 2010 roku, jako Kim Novak zaprezentowali się w rockowej odsłonie. W sobotę należy spodziewać ich w hiphopowej wersji.

W tych samych rewirach poruszać się będą raperzy z De La Soul. W Warszawie pojawią się z nowym materiałem, ale z pewnością nie zabraknie ich kultowych hitów jak: "Me Myself and I", "The Magic Number", bezkonkurencyjnego "Ring Ring Ring (Ha Ha Hey)" czy "All Good"?

Rockowa końcówka

Potem ze świata hip hopu płynnie przejdziemy do królestwa rocka. Ok. godz. 20.30 na scenę wejdzie charyzmatyczna Shirley Manson i reszta zespołu Garbage. Amerykanie mają na koncie 12 milionów sprzedanych płyt, a największe sukcesy święcili w latach 90. W tym roku powrócili po siedmioletniej przerwie dobrze przyjętym albumem "Not Your Kind Of People". Kawałki z tej płyty zabrzmią na pewno w Warszawie obok przebojów sprzed lat: "Stupid Girl" czy "Only Happy When It Rains".

Na finał zagra grupa Linkin Park. Ich muzyka będąca mieszanką rocka, metalu, oraz rapu ma w Polsce wierną rzeszę fanów. - Linkin Park jest zespołem koncertowym ze ścisłej światowej czołówki, kreują niepowtarzalne widowiskowo. To może być największa gwiazda festiwalu – zachwala Piotr Metz dyrektor artystyczny imprezy. Jak wspomina, przeciek o wystepie Amerykanów na tegorocznym festiwalu poskutkował natychmiastową sprzedażą kilku tysięcy biletów.

Są jeszcze bilety

Drugi dzień festiwalu rozpoczną finaliści WOW! Music Awards Clock Machine i Power of Trinity. Potem na scenę wyjdzie polski Kamp!. Największymi gwiazdami będą jednak Ms Lauryn Hill i The Prodigy, a imprezę zakończy didżejski set Groove Armady. Na niedzielę mozna jeszcze kupić wszystkie rodzaje biletów (sprzedaż jest prowadzona w kasach stadionu Legii). Na sobotę zostały tylko bilety vipowskie.

Szczegółowe informacje na stronie OWF. Aktualnych zdjęć i relacji szukaj na tvnwarszawa.pl.

Tak relacjonowaliśmy zeszłoroczną edycję festiwalu.

bako/roody