Święto lotnictwa na Bemowie

Warszawa

Cel84 /wikipedia cc by-saŚwięto lotnictwa na Bemowie

W sobotę lotnisko Babice zapełnią samoloty, szybowce, motolotnie, balony i śmigłowce. W konkursach będzie można wygrać skoki ze spadochronem i loty widokowe.

Aeroklub Warszawski postawił sobie za cel pokazać warszawiakom, jak pięknym sportem jest lotnictwo. Dlatego w sobotę nie tylko będzie można oglądać stojące na ziemi maszyny, ale przede wszystkim to, jak sprawują się w powietrzu. Odbędzie się wiele pokazów.

Podziwiać będzie można wiele pokazów szybowcowych i samolotowych, w tym akrobacje wykonywane przez Mistrza Świata Macieja Pospieszyńskiego. Na terenie lotniska samolot Dromader i szybowiec Jantar dokonają zrzutu wody.

Swój śmigłowiec zaprezentuje Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Punktualnie o 15.00 zostaną rozegrane zawody na celność lądowania, o puchar Burmistrza Dzielnicy Bemowo.

Do wygrania loty i skoki

Dla odwiedzających przewidziano wiele atrakcji. Sportowcy mogą wystartować w Biegu Lotnika, a najmłodsi poskakać w dmuchanym zamku. Rozegrane zostaną zawody szybowców papierowych.

Warto biegać i startować w konkursach, ponieważ przewidziano wiele nagród. Najbardziej pożądane będą zapewne skoki tandemowe ze spadochronem oraz loty widokowe samolotem i szybowcem. Przez cały dzień nad trawą latać będą modele zdalnie sterowane.

Szczegóły dotyczące imprezy znaleźć można na stronie organizatora.

Wstęp na Bemowo On Air jest bezpłatny. wp/roody