Najnowsze

Święto badmintona na Narodowym

Najnowsze

Narodowy dzień Badmintona
TVN24Narodowy dzień Badmintona

Ponad 50 kortów do badmintona powstało na płycie stadionu Stadionu Narodowego. W ramach obchodów Narodowego Dnia Badmintona na boisku wystąpiły największe światowe gwiazdy tego sportu. Impreza rozpoczęła się o godzinie 10 i trwała do późnego wieczoru.

Przez cały dzień na Narodowym panowały sportowe emocje. Przygotowane korty tenisowe podzielono na pięć stref. W każdej z nich, wcześniej zapisani uczestnicy mogli zagrać w badmintona pod okiem zawodników i trenerów.

"Sport mało kontuzyjny"

Według relacji reportera TVN24 ze stadionu, na godzinę 10 do gry w badmintona zapisało się ponad tysiąc osób.

- Myślę że to jest piękna dyscyplina sportowa, szybka, widowiskowa. To jest sport mało kontuzyjny, bezkontaktowy, koedukacyjny. Każdy w każdym wieku może złapać za rakietkę, lotkę i może pograć w badmintona. Dzisiaj mamy Narodowy Dzień Badmintona. To jest pierwsza taka impreza w skali światowej. Wszyscy mogą spróbować, zobaczyć, wziąć udział w tym wydarzeniu - zachęcał do udziału w imprezie Robert Mateusiak, mistrz Europy, pięciokrotny olimpijczyk w badmintonie.

Mecz najlepszych klubów

Oprócz stref, na stadionie wyznaczono kort centralny. Na ponad 400-metrowej powierzchni odbył się Puchar Polski Mężczyzn w singlu oraz deblu, a także pokazowy mecz światowych gwiazd badmintona.

O Puchar Polski podczas Narodowego Dnia Badmintona zagrały dwa najlepsze polskie kluby. SKB Litpol-Malow Suwałki zmierzył się z drugą drużyną kraju UKS Hubal Białystok. To zdecydowanie najsilniejsze ekipy w Polsce. Od kilku lat wiodą prym w krajowych rozgrywkach klubowych. Oba zespoły naszpikowane są reprezentantami kraju.

Wstęp na stadion był darmowy.

md/b

Pozostałe wiadomości