Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Święta pod parasolem

Warszawa

TVN MeteoPrognoza pogody na Wielkanoc

Deszcz, zachmurzone niebo, a nawet śnieg - tak zapowiada się pogoda na świąteczny weekend. W nocy możliwe przymrozki, w dzień temperatura będzie dodatnia.

Jak prognozują synoptycy, pogoda w święta nie będzie nas rozpieszczać.

- W weekend nie spodziewajmy się ocieplenia. Temperatura nie będzie przekraczać 10 st. C, w całym kraju możliwe będą opady deszczu i deszczu ze śniegiem – mówi Małgorzata Tomczuk, synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Białe święta" - zobacz zdjęcia na Kontakcie24.

- Pogoda będzie bardzo podobna, jak w ostatnich dniach. W nocy możemy spodziewać się lekkiego mrozu: -1, -2 st. C - dodaje Tomczuk.

Pochmurne piątek i sobota

Szczegółową prognozę podają synoptycy TVN Meteo.

W piątek w Warszawie termometry wskażą około 6 st. C. Trzeba przygotować się na opady śniegu i śniegu z deszczem.

Zobacz też zdjęcia naszego reportera, zrobione o poranku na Bemowie. W kilka minut zrobił się biało.

Wielka Sobota upłynie w stolicy pod znakiem deszczu. Będzie pochmurno, a temperatura w dzień wyniesie około 7 st. C. Dodatkowo odczucie zimna zwiększy silny wiatr. W nocy możliwe przymrozki.

Pochmurna niedziela i mokry poniedziałek

Parasolki przydadzą się także w wielkanocną niedzielę. Zachmurzenie nadal będzie duże. W dzień termometry wskażą 6 st. C. W nocy możliwe opady śniegu.

W Poniedziałek Wielkanocny, znany także jako lany poniedziałek, by zmoknąć, nie trzeba będzie wiele - wystarczy na spacer nie zabierać parasola. W ciągu dnia bowiem, jak prognozują synoptycy, utrzymają się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Termometry wskażą około 6 st. C.

- Na wzrost temperatury i bardziej wiosenną aurę będziemy mogli liczyć dopiero po świętach - zapowiada Tomasz Wasilewski z TVN Meteo.

CZYTAJ WIĘCEJ NA PORTALU TVN METEO

Prognoza pogody na piątek
TVN Meteo

PAP/mb/jk//lulu