Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Święta na drogach: 16 rannych, 106 pijanych

Najnowsze

| Manchester Evening News, Manchester City, gelsenkirchen.polizei.nrw, eurosport.plWypadek na Grochowskiej w piątek 24.04 fot. Radek Serafin/Kontakt24

Pomimo apeli policji, w okresie świątecznym w Warszawie wypadków i kolizji było więcej niż w zeszłym roku.

W piątek - dzień wyjazdów - doszło do największej liczby kolizji. Policjanci z drogówki interweniowali 94 razy. Doszło też do ośmiu wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Natomiast 32 kierowców złapano na podwójnym gazie. Rok temu było 80 kolizji i 7 wypadków.

- W sobotę odnotowaliśmy 24 kolizje i 6 wypadków, w których osiem osób zostało rannych. Zatrzymano również 34 pijanych kierowców – informuje Rafał Marczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Tego dnia zginęła jedna osoba. Mężczyzna wpadł pod tramwaj przy rondzie Starzyńskiego.

W wielką sobotę rok temu było 80 kolizji.

Niedziela na stołecznych drogach była najspokojniejsza. Było siedem kolizji i cztery wypadki. Zatrzymano 19 nietrzeźwych. W ubiegłym roku kolizji było 40, a nietrzeźwych 12.

Wielkanocny poniedziałek przyniósł natomiast 21 kolizji i 7 wypadków. Funkcjonariusze zatrzymali też 21 nietrzeźwych kierujacych.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | Manchester Evening News, Manchester City, gelsenkirchen.polizei.nrw, eurosport.pl