Święta na drogach: 100 kolizji i 13 wypadków

Warszawa

| delfi.uaTVN Warszawa

Puste ulice, brak korków i w miarę sprzyjająca pogoda - świąteczne dni na warszawskich ulicach upłynęły wyjątkowo spokojnie - mówią policjanci z drogówki. Nie obyło się jednak bez problemów.

W święta w stolicy i okolicznych powiatach doszło do 100 kolizji i 13 wypadków. Ucierpiało w nich 18 osób, ale na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Policja zatrzymała w te dni 43 nietrzeźwych kierowców.

Święta przebiegły spokojnie też dla strażników miejskich. - Wciągu trzech dni musieliśmy interweniować około dwóch tysięcy razy. Zazwyczaj tyle interwencji jest w ciągu jednego dnia - mówi Józef Stańko, naczelnik śródmiejskiego oddziału straży miejskiej.

Pusto na wjazdach

W niedzielę na drogach prowadzących do Warszawy nie było typowych w takim momencie korków. Spokojnie i pusto było w Łomiankach. Markach i w Jankach. Chwilę postać trzeba w miejscowości Zakręt, gdzie zbiegają się droga z Mińska i trasa lubelska, ale i tu nie można było mówić o dużych utrudnieniach.

Na drogach cały czas trwała policyjna akcja "Bezpieczne Święta". Funkcjonariusze sprawdzali prędkość i stan techniczny samochodów.

TVN Warszawa
| Die Welt, Gazeta Lubuska

js/roody/ran/mz