Światowy związek kombatantów apeluje do prezydent w sprawie klubu go-go

Związek Żołnierzy AKProtest przeciwko klubowi go-go

Światowy Związek Żołnierzy AK potępił otwarcie klubu go-go na Krakowskim Przedmieściu - dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Przypominają, że z kamienicą związana jest akcja batalionu "Parasol". Zwracają się także z apelem do prezydent i radnych.

"Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej stanowczo protestuje przeciwko uruchomieniu w budynku (...) położonym na reprezentacyjnym, zrewaloryzowanym ze środków społecznych trakcie królewskim, klubu erotycznego" – czytamy w uchwale prezydium, podpisanej w środę przez sekretarza Łucjana Sokołowskiego.

"Merkantylny śmietnik"

Chodzi o kamienicę, która znajduje się niedaleko kościoła św. Anny, Pałacu Prezydenckiego i Uniwersytetu Warszawskiego. Jak już pisaliśmy, klub jest jednym z sieci działającej w kraju.

"W kamienicy tej mieściła się przez lata zabytkowa apteka Wendego, upamiętniona akcją żołnierzy Armii Krajowej z batalionu "Parasol", którzy w lipcu 1944 zdobyli w niej leki niezbędne dla ratowania życia uczestników Powstania Warszawskiego" – przypominają przedstawiciele związku.

Apelują też do władz miasta: "o rozwagę i niedopuszczanie do przekształcania historycznego traktu w merkantylny śmietnik służący jedynie osiąganiu przez współczesnych dorobkiewiczów maksymalnego zysku".

Apel do prezydent

Pytani przez nas mieszkańcy Warszawy są podzieleni w opiniach na temat lokalizacji klubu go-go przy Krakowskim Przedmieściu.

Władze dzielnicy Śródmieście przekonują, że jest to prywatna kamienica i niewiele da się zrobić.

Obecnością klubu tak blisko kościoła św. Anny zniesmaczony jest proboszcz archikatedry warszawskiej, ksiądz Bogdan Bartołd: - Jestem bardzo oburzony i zdumiony faktem, że taki klub powstał na Krakowskim Przedmieściu - ocenia.

WARSZAWIACY O KLUBIE GO-GO:

Warszawiacy o klubie go go
Warszawiacy o klubie go goMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

ZOBACZ CAŁĄ UCHWAŁĘ KOMBATANTÓW (kliknij na obrazek, aby go powiększyć):

Uchwała prezydiumarmiakrajowa.org.pl

ran/mz

Źródło zdjęcia głównego: Związek Żołnierzy AK

Pozostałe wiadomości