Światło, woda i dzieła Pucciniego nad Wisłą

Warszawa

Ewa LipkoRegaty, koncerty, spektakl w ramach imprezy "Strony Wisły"

Koncerty, regaty łódek, a wieczorem spektakl łączący operę, światło i wodę. Sobotę warto spędzić na plaży przy moście Poniatowskiego, gdzie przez cały dzień będzie trwać impreza "Strony Wisły".

Ta ostatnia plenerowa impreza nad Wisłą rozpocznie się o 12.00 regatami łódek tradycyjnych.

Na lądzie i na wodzie

Przez cały dzień na otwartej scenie ustawionej na plaży przy moście Poniatowskiego odbywać się będą koncerty. Wystąpią młodzi wokaliści i DJ-je, wśród nich: Kasia Klimczyk i Adam Repucha – twórcy, którzy od lat sami piszą i komponują swoje utwory oraz produkują teledyski.

W prowizorycznej pracowni artyści i graficy wyczarują żagle, wykorzystując techniki sitodruku.

Na wodzie odbędą się regaty łódek tradycyjnych oraz maraton biegowy na ścieżce po prawej stronie Wisły. Atrakcje czekają również na najmłodszych, w śród nich m.in. warsztaty pantomimiczne oraz kącik opowiadania bajek.

Goście będą mogli skorzystać z rozstawionego baru, gdzie otrzymają rozgrzewające specjały. W ciągu dnia odbędzie się też konkurs eko-gotowania w kociołkach rozstawionych nad ogniskami.

Rezultatami eksperymentów będą przez cały dzień częstowani goście festiwalu.

Światło i woda

Po zmroku odbędzie się spektakl łączący operę, światło i wodę. Zamienione przez artystów w instalacje świetlne łodzie będą pływały po Wiśle przy akompaniamencie arii operowych, wykonywanych przez śpiewaczkę Justynę Reczeniedi, solistkę Warszawskiej Opery Kameralnej. W repertuarze m.in. „O mio bambino caro” Pucciniego.

Spektakl ten został nazwany „Vistula Opernhaus” - Opernhaus, czyli pawilon operowy, zbudowany w Ogrodzie Saskim w XVIII przez króla Augusta III.

Wydarzenie realizowane jest w ramach kampanii promocyjnej projektu pn. "Warszawski Węzeł Wodno - Rowerowy "Pedałuj i płyń" (bike & sail) - etap I" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

"Strony Wisły"
materiały organizatora

Zobacz film, który ukazuje urok i piękno Królowej Polskich rzek:

Discover Wisla River
Przemek Stański / youtube.pl

su/par