Światła na niebezpiecznym skrzyżowaniu mają stanąć w tydzień

Warszawa

tvnwarszawa.plZepsuta sygnalizacja

Jeszcze w piątek dzielnica Mokotów ma wybrać firmę, która odbuduje sygnalizację na niebezpiecznym skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i ulicy Rolnej. Na nowe światła trzeba będzie jednak poczekać nawet tydzień.

PO TYM, JAK W UBIEGŁYM TYGODNIU W WYNIKU WYPADKU ZNISZCZONA ZOSTAŁA SYGNALIZACJA ŚWIETLNA, NA MAPIE WARSZAWY POJAWIŁ SIĘ NOWY NIEBEZPIECZNY PUNKT - CZYTAJ WIĘCEJ.

Reporterzy tvnwarszawa.pl zaobserwowali tam wiele kolizyjnych sytuacji i - jak mówią - jest to teraz najniebezpieczniejsze skrzyżowanie w Warszawie.

W ciągu ostatnich dni dochodziło w tym miejscu do wypadków i kolizji. Poszkodowanych zostało 7 osób. "Posterunek" w tym miejscu zrobili sobie laweciarze.

Dziś umowa, tydzień na prace

- Jeszcze dziś podpiszemy umowę z firmą, która, najszybciej jak to możliwe, odbuduje obie zniszczone przez kierowców sygnalizacje na skrzyżowaniu al. Wilanowskiej i ul. Rolnej. Na wykonanie zadania firma będzie miała siedem dni - przekazał w piątek w rozmowie z nami Jacek Dzierżanowski, rzecznik dzielnicy Mokotów.- Prosimy kierowców o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Liczymy także na pomoc policji, która już zadeklarowała, że do czasu naprawy świateł, będzie częściej monitorowała to skrzyżowanie - dodał.

"Niestandardowa sytuacja"

Dlaczego nie można było dotychczas wymienić słupów z światłami w ciągu kilku godzin, jak to zrobił chociażby Zarząd Dróg Miejskich w czwartek na placu Zawiszy? - dopytujemy.

- Mamy podpisane umowy na konserwacje nawierzchni dróg czy usunięcie wykruszeń w jezdniach, ale nie obejmują one awaryjnych napraw sygnalizacji świetlnych, bo to nie są nasze kompetencje. Tym razem sytuacja jest niestandardowa. Dlatego musieliśmy szukać wykonawcy, który wykona naprawę sygnalizacji w najszybszym możliwym terminie. To niestety wymagało czasu - tłumaczy rzecznik dzielnicy Mokotów.Czemu to wyjątkowy przypadek?

Zarząd Dróg Miejskich nie może na razie zająć się słupami w tym konkretnym miejscu, bo nie zostało one jeszcze mu przekazane przez dzielnicę po ostatniej przebudowie.

W czwartek na tym skrzyżowaniu doszło do kolizji. Jak informował reporter tvnwarszawa.pl, uszkodzone zostały trzy auta:

Kolejne zderzenie przy Wilanowskiej
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

Do pierwszego zdarzenia doszło 13 sierpnia w środę. Po uderzeniu w mini BMW ścięło słup sygnalizacji świetlnej, który runął na jezdnię. Od tego momentu sygnalizacja nie działa.

Dwie osoby są ranne
Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

W czwartek dokładnie w tym samym miejscu zderzyły się opel i dostawczy fiat.

Wypadek w al. Wilanowskiej
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl

W miniony piątek na skrzyżowaniu zderzyły się passat i toyota.

Powązny wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Kolejny wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Na miejsce przyjechały służby | Grzegorz / Kontakt24
Groźny wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Zderzenie przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Powązny wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Kolejny wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24
Na miejsce przyjechały służby | Grzegorz / Kontakt24
Groźny wypadek przy Rolnej | Grzegorz / Kontakt24

Do pierwszej kolizji doszło w środę 20 sierpnia. Jeden z samochodów wpadł na drogę rowerową i ściął słup sygnalizacji świetlnej.

Kolejne zderzenie na Wilanowskiej
Artur Węgrzynowicz /tvnwarszawa.pl

ran/mz