Światełko do nieba nad Warszawą. Ponad 44 mln złotych dla WOŚP

Najnowsze

TVN24Pokaz sztucznych ogni na placu Defilad

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 24. Po stolicy jeździły zabytkowe autobusy i tramwaje, przez cały dzień można było spotkać wolontariuszy z puszkami a o godz. 20 odbył się pokaz sztucznych ogni na pl. Defilad.

44 047 594 mln zł zebrano w niedzielę podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla pediatrii i seniorów - poinformował w poniedziałek szef WOŚP Jerzy Owsiak. "Trwa wielkie liczenie", a pełny bilans zbiórki będzie znany za kilka tygodni.; zwykle jest on podawany na początku marca.

Kwota, jaką podano po godz. 20, to imponujące 18 425 124 złotych, a jeszcze przez kilka tygodni można wspierać WOŚP przez internetowe aukcje.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Zabytkowe tramwaje, bieg i koncerty

Dla warszawiaków tegoroczny finał WOŚP był okazją, by przejechać się kultowym autobusem. Ikarusy kursowały na trasie: CH REDUTA - Aleje Jerozolimskie - Grzymały-Sokołowskiego - Kopińska - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - Marszałkowska - aleja "Solidarności" - most Śląsko-Dąbrowski - aleja "Solidarności" - DW. WILEŃSKI.

Pasażerowie nie musieli mieć ważnego biletu, ale w autobusach można było wesprzeć orkiestrę poprzez wrzucenie datków do puszek.

Na stołeczne ulice wyjechały także zabytkowe tramwaje. Kursowały na trasie: PL. NARUTOWICZA - Grójecka - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - aleja Poniatowskiego - rondo Waszyngtona - AL. ZIELENIECKA.

Warszawiacy wspierali orkiestrę także na sportowo w czasie 10. Biegu "Policz się z cukrzycą". Impreza rozpoczęła się o 13.30, a zakończyła o godz. 15. Czytaj więcej o biegu.

Mieszkańcy stolicy do godz. 22 mogą także uczestniczyć w koncertach organizowanych na pl. Defilad. Wśród zespołów, których występy znalazły się w programie, są m.in. Afromental, Kensington, Clock Machine oraz Enej.

Pokaz sztucznych ogni

O godzinie 20 na pl. Defilad był pokaz sztucznych ogni, punkt kulminacyjny imprezy. Jak informował Zarząd Transportu Miejskiego, przed godziną 20.00 autobusy zatrzymały się przy Pałacu Kultury i Nauki, aby wspólnie podziwiać „światełko do nieba".

W zeszłorocznym Finale WOŚP zebrała ponad 53 mln zł. Po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Po raz kolejny wspierała onkologię i kardiochirurgię dziecięcą oraz - po raz pierwszy - dwie nowe dla fundacji dziedziny: reumatologię i pulmonologię.

24TVN24

Tak wyglądało "Światełko do nieba" WOŚP w 2015 roku:

Światełko 2015 TVN 24

su/jk/sk