Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Świąteczny napis przegrał z podmuchami wiatru

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPrzewrócony napis

Przewróciła się świąteczna instalacja nawiązująca do anglojęzycznego napisu "Kocham Warszawę". Iluminacja prawdopodobnie nie wytrzymała starcia z wieczornymi podmuchami wiatru.

Charakterystyczny napis stanął w tym roku nieopodal Multimedialnego Parku Fontann. Był widoczny dla kierowców przejeżdżających Wybrzeżem Gdańskim. Jego wygląd nawiązuje do napisu "I love Warsaw". Zwykle wyraz "love" zastępuje serce, jednak w świątecznej wersji znaku postawiono na choinkę.

Informację o przewróconej instalacji dostaliśmy od naszego czytelnika.

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl, Artur Węgrzynowicz. Jak relacjonuje, choć napis nie stoi już jak należy, nadal świeci. Mijający to miejsce kierowcy i piesi zauważą teraz światełka nieśmiało przebijające się przez podstawę instalacji.

Wietrzny wieczór

Wieczorem porywy wiatru w Warszawie sięgały 60 kilometrów na godzinę.

Silny wiatr szaleje nad Polską od Nowego Roku. Jak wyjaśnia tvnmeteo.pl, taka sytuacja meteorologiczna jest spowodowana współpracą dwóch ośrodków barycznych - niżu znad Estonii oraz wyżu znad Wielkiej Brytanii.

Najsilniej wieje w górach i nad morzem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnymi porywami wiatru i oblodzeniami. Alerty dotyczą kilku województw, nie ma pośród nich Mazowsza.

Według prognoz wietrzne będą najbliższe trzy dni. Możemy też spodziewać się przelotnych opadów śniegu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVNMETEO.PL

Przewrócony napis | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Przewrócony napis | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Przewrócony napis | Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

kk/pm