Świąteczna iluminacja rozświetliła Warszawę

Warszawa

TVN24Iluminacja na Trakcie Królewskim

Choinkę na placu Zamkowym i Trakt Królewski rozświetliły w sobotę świąteczne dekoracje. Wieczorem odbyła się barwna parada, w której uczestniczył Mikołaj z Laponii.

Tłumy warszawiaków zebrały się wieczorem na placu Zamkowym. - Było przynajmniej ok. tysiąca osób - relacjonuje Ewa Paluszkiewicz, reporterka TVN24.

Po godz. 17 stało się to, na co czekali. Rozbłysła gigantyczna choinka i iluminacja na Trakcie Królewskim, która składa się z 1,5 miliona diod.

Related content

Moment rozświetlenia choinki
TVN24

Mikołaj na trakcie

Na placu Zamkowym z warszawiakami spotkała się między innymi prezydent stolicy i gość specjalny: Mikołaj z Laponii. Iluminacje będzie można oglądać do 2 lutego. Do spacerów oświetlonym Traktem Królewskim zachęcali w sobotę Hanna Gronkiewicz-Waltz i ambasador Finlandii.Na tym nie koniec atrakcji. Ze Starego Miasta do ronda de Gaulle’a w przeszła barwna parada, w której uczestniczył Mikołaj. Na przedzie jechała turystyczna kolejka ozdobiona świątecznymi elementami. Za nią szły między innymi roztańczone elfy.

Parada na Krakowskim Przedmieściu
TVN24
Reporterka TVN24 o iluminacji na Trakcie Królewskim
TVN24

W związku z inauguracją Iluminacji świątecznej pasażerowie autobusów muszą spodziewać się zmian w kursowaniu. Zamknięty dla ruchu będzie ciąg ulic Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat na odcinku od ul. Miodowej do ronda de Gaulle’a. Autobusy linii 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518, N14, N44, N64 zostają skierowane na trasy objazdowe.

Świąteczna iluminacja rozświetla Warszawę już po raz piąty. Każdego sezonu na choince prezentowana jest inna kolorystyka i sekwencja wzorów. Poza Traktem Królewskim i placem Zamkowym dekoracje można podziwiać również na Rynku Starego i Nowego Miasta, na placu Trzech Krzyży i Grzybowskim, w Alejach Ujazdowskich, na Emilii Plater, ul. Sobieskiego i w Wilanowie, a na prawym brzegu na ulicy Francuskiej i Ząbkowskiej.

Zwiedzającym udostępniono też instalację Labirynt Światła złożoną z ok. 150 tys. kolorowych lampek rozmieszczonych w przestrzeni ogrodu wilanowskiego.

Related content

ŚWIĄTECZNA DEKORACJA RYNKU NOWEGO MIASTA:

Gigantyczna choinka z prezentami na Rynku Nowego Miasta
Dawid Krysztofński / tvnwarszawa.pl

ran/par