Surowa kara za spowodowanie wypadku w Brześcach

Warszawa

TVN24Skazany po wypadku w Brześcach

Kierowca, zatrzymany po ucieczce z miejsca wypadku w Brześcach, został już przesłuchany przez policję. - Przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze - informuje Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji. W wypadku brały udział łącznie trzy auta, w jednym z nich podróżował szef CBA, Paweł Wojtunik.

Jak informuje Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji zatrzymany mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku i prowadzenia auta pod wpływem alkoholu.

Był pijany

Do zdarzenia doszło w niedzielę po 20.00 w miejscowości Brześce, między Konstancinem a Górą Kalwarią. W tył toyoty, jadącej w kierunku Góry Kalwarii, uderzył golf. - Siła uderzenia sprawiła, że toyota wylądowała na przeciwległym pasie ruchu i zderzyła się z renault, którym podróżował szef CBA, Paweł Wojtunik - relacjonował wtedy Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Wojtunik pomógł kierowcy toyoty wydostać się ze zniszczonego auta - CZYTAJ WIĘCEJ.

Tymczasem kierujący golfem pieszo uciekł z miejsca wypadku. Policja rozpoczęła poszukiwania. Podejrzewała, że może być pijany. Mężczyznę zatrzymano po północy. Miał 2,37 promila alkoholu we krwi - informowała Ewa Szymańska-Sitkiewicz ze stołecznej policji.

Dobrowolnie poddał się karze

Po tym jak wytrzeźwiał, policjanci doprowadzili na przesłuchanie podejrzanego o kierowanie golfem.

- Kierowca przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. Został skazany pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Dostał także grzywnę w wysokości 500 zł i dozór policyjny. Na komendę ma się zgłaszać dwa razy w tygodniu - podaje Edyta Adamus.

To jednak nie koniec kar nałożonych na mężczyznę.

- Przez najbliższe trzy lata nie będzie on mógł również prowadzić pojazdów - dodaje Adamus.

Tak wyglądały skutki niedzielnego wypadku w Brześcach:

Wypadek w Brześcach. W jednym z aut szef CBA
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

jk/lulu