Supertoaleta ma zacząć zarabiać. Jest przetarg na operatora

Warszawa

Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plO budynku opowiada Marek Piwowarski

Miasto ogłosiło przetarg na wynajem i zagospodarowanie plażowego kompleksu przy moście Poniatowskiego. "Supertoaleta" od początku budziła kontrowersje, ponieważ wydano na nią 4,6 mln zł.

W budynku znaleźć ma się miejsce na kawiarnię i wypożyczalnie sprzętu plażowego, by warszawiacy mogli słoneczne dni spędzać nad Wisłą.

Jak zapewniają urzędnicy, przy wyborze osoby, która poprowadzi "supertoaletę" najważniejszy będzie ciekawy pomysł na zagospodarowanie i promocję nowego miejsca.

Wynajem na 5 lat

Ważny będzie też pomysł na aranżację wnętrz i przyległych tarasów. Wśród kryteriów znalazła się też oczywiście cena, jaką oferenci zechcą zapłacić.

Łączna powierzchnia całego obiektu to ponad 1300 mkw. Minimalna stawka, za jaką może zostać wynajęta "supertoaleta", to 11 277 złotych netto za miesiąc. Okres wynajmu ma wynieść 5 lat.

Obiekt został zbudowany jako zaplecze dla najpopularniejszej plaży nad Wisłą, zwanej "Poniatówką". Składa się z dwóch budynków umiejscowionych na tarasie wyniesionym ponad wody zalewowe Wisły. Pierwszy z nich to pawilon kawiarniany, w drugim mieszczą się toalety publiczne, natryski, przebieralnie i wypożyczalnie.

Obiekt powstał ze środków m.st Warszawy. Jego autorkami były trzy studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, które działały pod nazwą "Ponadto Grupa Projektowa".

Oferty na wynajem i zagospodarowanie terenu można składać do 9 kwietnia 2014 r. do 15.00 w siedzibie Zarządu Mienia m. st. Warszawy przy ul. Jana Kazimierza 62.