Superpuchar odwołany

Warszawa

fot. tvnwarszawa.pl

- Planowany na sobotę 11 lutego mecz o piłkarski Superpuchar na Stadionie Narodowym w Warszawie został odwołany - poinformował prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko.

- Po wysłuchaniu informacji policji z bólem serca, ale mając na uwadze bezpieczeństwo kibiców, zdecydowałem o odwołaniu meczu o Superpuchar. To jedyna możliwa decyzja - powiedział PAP Rusko po opuszczeniu spotkania u wojewody mazowieckiego.

Według policji, najpoważniejszym problemem na Stadionie Narodowym jest brak łączności.

- Nie możemy zmienić naszego stanowiska, gdyż od wczoraj sytuacja się nie zmieniła. Gdyby coś się stało w trakcie meczu, doszło do awantur czy zamieszek, to my będziemy obwinieni. Organizator meczu zwrócił się do nas o opinię, zaznaczając, że to mecz podwyższonego ryzyka. My ją wystawiliśmy i teraz to w gestii organizatora jest doprowadzenie do takiego stanu, aby zastrzeżenia stały się bezprzedmiotowe - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik stołecznej policji.

W ogóle nie zagrają?

Jak dodał prezes Ekstraklasy SA, w tym roku mecz o Superpuchar z udziałem mistrza Polski - Wisły Kraków i zdobywcy Pucharu Polski - Legii Warszawa prawdopodobnie w ogóle nie dojdzie do skutku.

Ultimatum klubów

Jeszcze przed podaniem decyzji o odwołaniu meczu, oba kluby zapowiadały możliwość zbojkotowania sobotniego spotkania.

- Najpóźniej dziś wieczorem musimy poznać ostateczną decyzję w sprawie meczu. Jeżeli jej nie będzie, rozważamy możliwość zrezygnowania z jego rozegrania – zapowiadał po południu w rozmowie z tvnwarszawa.pl Leszek Miklas, dyrektor sportowy KP Legia Warszawa.

- Jeżeli okaże się, że nie ma pozwolenia na rozegranie meczu, to my musimy zorganizować sobie jakieś sparingi, a na to też potrzeba czasu – wyjaśniał powody Miklas. Legia już nawet poinformowała na swoich stronach internetowych, że jeżeli rzeczywiście mecz o Superpuchar się nie odbędzie, to w piątek o godz. 13.00 prawdopodobnie zagra z ŁKS-em.

Odmowa i odwołanie

3 lutego władze Warszawy wydały negatywną opinię na temat rozegrania meczu o Superpuchar na Stadionie Narodowym. We wtorek do ratusza dotarło odwołanie od organizatora – Ekstraklasy S.A. Ratusz skierował ją do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, bo - jak tłumaczyli urzędnicy - do odwołania nie dostarczono pozytywnych opinii policji czy sanepidu.

Prezes SKO początkowo informował, że dopiero w piątek wyda decyzję, czy mecz może zostać rozegrany. Dziś Polska Agencja Prasowa podała, że już w czwartek SKO może rozpatrzyć odwołanie Ekstraklasy S.A.

Sobotnie spotkanie miało być pierwszą sportową imprezą na Stadionie Narodowym, który 29 stycznia został oficjalnie otwarty.

Superpuchar odwołany
TVN24 | tvn24

PAP/par/roody