Sulejówek doczeka się tunelu pod torami

Warszawa

urząd miasta SulejówekW tym miejscu powstanie tunel

Zamiast przejazdu przez tory ma powstać tunel. Sulejówek szykuje się właśnie do wartej 30 mln zł inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić podróż kierowcom.

Tunel ma powstać w ciągu al. Piłsudskiego, w okolicy ulicy Dworcowej. Inwestycję wspólnie finansuje samorząd Mazowsza, miasto i PKP Polskie Linie Kolejowe. W poniedziałek podpisano porozumienie w tej sprawie.

"Jedno z najważniejszych wydarzeń"

Podpisanie umowy na budowę tunelu w al. Piłsudskiego to dla Sulejówka jedno z najważniejszych wydarzeń ostatnich 25 lat. Miasto zyska przede wszystkim lepszą komunikację i pozbędzie się korków.

- To również wielka szansa rozwoju Sulejówka – powiedział Arkadiusz Śliwa, burmistrz Sulejówka.

Tunel, który zastąpi często zamykany przejazd kolejowo-drogowy ma usprawnić komunikację w mieście. Dla kierowców oznacza to swobodną drogę pomiędzy przedzielonym linią kolejową miastem.

Początek prac za dwa lata

Kolejarze zapewniają, że wzrośnie także bezpieczeństwo i płynność ruchu na torach na trasie z Warszawy w stronę Siedlec. Porozumienie określa sposób finansowania budowy tunelu oraz ramy czasowe. W pierwszej kolejności opracowany zostanie projekt, a na początku 2018 roku planowane są prace budowlane.

W przyszłości zaplanowano w tym miejscu również modernizację linii kolejowej i ułożenie nowego, trzeciego toru.

O TUNEL POD TORAMI WALCZĄ RÓWNIEŻ MIESZKAŃCY REMBERTOWA. W STYCZNIU KOLEJARZE ZAPEWNIALI, ŻE SĄ GOTOWI WSPÓŁFINANSOWAĆ BUDOWĘ:

Fragment programu "Uwaga"
tvn

ran/sk