Najnowsze

30 tysięcy złotych dla wiceburmistrza. Kobieta zatrzymana za próbę korupcji

Najnowsze

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
CBAAkcja CBA w Sulejówku (zdjęcie ilustracyjne)

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o zatrzymaniu kobiety podczas próby skorumpowania urzędnika z Sulejówka. Jak podało CBA, została zatrzymana chwilę po przekazaniu 30 tysięcy złotych.

Do funkcjonariuszy warszawskiej delegatury CBA wpłynęła w ostatnich tygodniach informacja o tym, że jeden z interesantów urzędu miasta w Sulejówku próbuje skorumpować tamtejszego urzędnika. Jak przekazuje w komunikacie prasowym CBA, łapówka miałaby uprościć i przyspieszyć procedurę administracyjną.

"Czynności śledczych pozwoliły zatrzymać przedsiębiorcę, bezpośrednio po wręczeniu 30 tys. zł Zastępcy Burmistrza Miasta Sulejówek. Poprzez wręczoną korzyść majątkową kobieta liczyła na uzyskanie pozytywnej decyzji administracyjnej umożliwiającej prowadzenie działalności gospodarczej. Wszystko działo się w budynku urzędu, w środowy wieczór" – podało CBA.

Po zatrzymaniu przeszukano miejsca zamieszkania oraz prowadzenia działalności zatrzymanej. W Urzędzie Miasta Sulejówek zabezpieczono dokumentację związaną z procedowaniem decyzji administracyjnej.

Jak podało biuro, kobieta usłyszy zarzut korupcyjny w Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach.

Informowaliśmy o zatrzymaniu burmistrza Włoch:

Zatrzymanie burmistrza Włoch przez CBA

Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówki
Artur W. usłyszał zarzut przyjęcia łapówkiTVN24
wideo 2/6

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: CBA

Pozostałe wiadomości