Sukces "roweru gminnego". Mikrosystem będzie większy

Warszawa

UG MichałowiceMichałowice stawiają na rowery

Była pilotażowa wypożyczalnia z 10 rowerami przy urzędzie gminy, będą dwie następne wzdłuż linii WKD w Komorowie i Opaczy. Michałowicki mikrosystem się sprawdził, dlatego samorząd inwestuje w jego rozwój.

Już od piątku do dyspozycji zarówno mieszkańców, jak i turystów, oddane zostaną dwie nowe lokalizacje, "Komorów WKD" oraz "Opacz WKD", a liczba rowerów zwiększy się o kolejne 20 sztuk. W sumie będzie ich 30.

Jak informuje samorząd, pilotaż mikrosystemu zdał egzamin celująco. Dlatego zdecydowano o jego rozbudowie po niecałych dwóch miesiącach działania. "Rower Gminny" został uruchomiony pod koniec lipca w formule z jedną wypożyczalnią. Do tej pory w systemie zarejestrowało się już 320 użytkowników. Operatorem jest Nextbike, który obsługuje także stołeczne wypożyczalnie rowerów miejskich. - Przykład Michałowic pokazuje, że rozwiązanie w postaci systemu rowerów miejskich w odpowiedniej konfiguracji można z sukcesem zrealizować zarówno w największych metropoliach, jak i mniejszych ośrodkach – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Zwiększenie zasięgu w znaczący sposób zwiększa użyteczność systemu, otwierając przed użytkownikami nowe możliwości korzystania z rowerów - dodaje.

12 godzin za darmo

Żeby skorzystać z "Roweru Gminnego" należy dokonać rejestracji na stronie internetowej i wpłacić minimum 10 złotych. Wypożyczenie roweru do 12 godzin jest bezpłatne. Każda kolejna godzina kosztuje 10 złotych.Nextbike zarządza sieciami rowerów miejskich także w Grodzisku Mazowieckim i Konstancinie-Jeziornie. Wszystkie systemy są kompatybilne, co oznacza, że każdy posiadający aktywne konto może korzystać z wypożyczalni bez dodatkowej rejestracji.

Jeżdżąc rowerem po zmroku warto zadbać o bezpieczeństwo:

Rowerzyści zapominają o oświetleniu
Lech Marcinczak, tvnwarszawa.pl

skw/b