Najnowsze

Sukces budżetu obywatelskiego: na Żoliborzu stanęła... barierka

Najnowsze

ZOMNowa balustrada

Oczekiwania były ogromne, efekty są na razie skromne. Na Żoliborzu udało się zrealizować pierwszy projekt inwestycyjny z budżetu obywatelskiego: poręcz przy fosie cytadeli.

Balustrada zamontowana została w ciągu alei biegnącej brzegiem stromej skarpy, równolegle do ulicy Mierosławskiego, nad wejściem do XIX-wiecznej poterny, łączącej kiedyś Cytadelę z nieistniejącym już dziś Fortem Georgija.

- Ta 6-metrowa, wykonana ze stali barierka poprawia bezpieczeństwo i komfort użytkowników parku – tłumaczy Zofia Kłyk, rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta, który zrealizował zadanie.

Postawienie balustrady było pomysłem jednej z mieszkanek Żoliborza, do budżetu partycypacyjnego na rok 2015. To pierwszy projekt inwestycyjny z budżetu obywatelskiego zrealizowany na Żoliborzu w tym roku.

Co roku więcej

Niestety, realizacja projektów przebiega wolniej, niż spodziewali się mieszkańcy Warszawy. Te, które zdobyły największe poparcie - przejścia przez jezdnie i pasy rowerowe - utknęły w uzgodnieniach z drogowcami.

- Do kolejnego budżetu na 2016 rok mieszkańcy złożyli 2324 projekty, o 88 więcej niż na 2015 rok - poinformował tymczasem w środę stołeczny ratusz. Na ich realizację dzielnice przeznaczyły łącznie ponad 50 mln zł.

Do 22 maja potrwa szczegółowa weryfikacja projektów, które przeszły preselekcję. Głosowanie na wybrane projekty rozpocznie się w czerwcu.

jb/r

Źródło zdjęcia głównego: ZOM

Pozostałe wiadomości