Student z Indii zaatakowany w autobusie "słownie i fizycznie"

Warszawa

Mężczyzna usłyszał już zarzutyTVN24
wideo 2/3

23-letni student z Indii został zaatakowany w jednym z autobusów w Wawrze. Policja zatrzymała dwóch podejrzanych, noc spędzili w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, w autobusie linii 125. Policja zgłoszenie otrzymała chwilę po godzinie 12.20. - Dwóch młodych mężczyzn zaatakowało słownie i fizycznie młodego obywatela Indii - podaje Monika Brodowska z wydziału prasowego Komedy Stołecznej Policji.

Wcześniej notowani, pijani

Zareagował kierowca autobusu, który szybko wezwał policję. – Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 32 i 35 lat. Obaj byli pod wpływem alkoholu i wcześniej notowani przez policję. Wciąż przebywają w policyjnym areszcie - dodaje Brodowska.Policja już w sobotę zabezpieczyła monitoring, który zarejestrował zdarzenie, przesłuchała też świadków. Materiał dowodowy w poniedziałek trafi do prokuratury. Brodowska zaznacza, że mężczyźni nie usłyszeli jeszcze zarzutów, jednak sprawa nosi znamiona art. 119 kodeksu karnego - "kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."23-latek trafił do szpitala, gdzie został opatrzony i wrócił do domu.

kz/r