Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Strzelanina w Konstancinie. Dwóch policjantów rannych

Warszawa

TVN24Akcja policji w gminie Konstancin Jeziorna

W gminie Konstancin Jeziorna podczas próby zatrzymania poszukiwanego listem gończym padły strzały. Dwóch policjantów z niegroźnymi ranami postrzałowymi trafiło do szpitala. Ranny został też napastnik.

Do zdarzenia doszło w piątek po południu w miejscowości Bielawa, która leży na terenie gminy Konstancin Jeziorna.

W tym domu zabarykadował się poszukiwany
TVN 24

- Policjanci weszli na posesję, gdzie miał przebywać poszukiwany listem gończym. Mężczyzna nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy, ruszył na nich z metalową rurką, zamachnął się na nich - relacjonuje kom. Jarosław Sawicki z komendy w Piasecznie.

Jak dodaje Mariusz Mrozek z komendy stołecznej wydarzenie miało "bardzo dynamiczny przebieg".

- Policjanci oddali strzały ostrzegawcze, a potem w kierunku nóg napastnika. Teren był ograniczony - ściany, schody - rykoszety trafiły funkcjonariuszy w nogi. Zostali niegroźnie ranni - opisuje przebieg akcji.

Zabarykadował się w domu

Ranny został także 45-latek, którego chcieli zatrzymać. Ale zdołał wrócić do domu i zabarykadować się w jednym z pomieszczeń. Policjanci wezwali na pomoc kolegów z wydziału realizacji z Warszawy. Ci weszli do mieszkania i znaleźli napastnika. - Został zatrzymany, trafił do szpitala. Akcja jest zakończona - podaje Sawicki.

Dlaczego funkcjonariusze z Konstancina i Piaseczna od razu nie poprosili o asystę antyterrorystów?

- Nie było ku temu przesłanek. Codziennie zatrzymywanych jest wiele osób, nie sposób przewidzieć jak się zachowają - odpowiada Mrozek i dodaje, że 45-latek ma zarzuty z artykułu 190 kodeksu karnego. Chodzi o groźby karalne. - Ma też zasądzony tymczasowy areszt. Trafi do niego, jak wyjdzie ze szpitala - podsumowuje rzecznik komendy stołecznej.

Do rannych wezwali śmigłowiec

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Ale nie mógł zabrać rannych policjantów do szpitala ze względu na złą pogodę. Ich stan zdrowia pozwolił na to, aby trafili tam karetkami pogotowia - informuje Iwona Jurkiewicz z komendy stołecznej.

W związku z warunkami atmosferycznymi helikopter musiał nocować w miejscu, w którym wylądował.

Policjanci zatrzymali mężczyznę
ksp

b//ec