Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

"Strzelali w plecy, chcieli zabić"

TVN Warszawa

TVN24Napad w Wólce Kosowskiej

- Są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni - mówią policjanci o sprawcach strzelaniny w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. Przed południem zamaskowani mężczyźni ostrzelali tam konwojentów i ukradli dwa worki z pieniędzmi. - Byli bezwzględni. Strzelali w plecy. Ewidentnie chcieli zabić - relacjonuje z Wólki Kosowskiej Marta Klos, reporterka TVN24.

Policja zorganizowała obławę. Złodzieje wciąż są jednak nieuchwytni. Pierwszą informację i zdjęcie z miejsca zdarzenia na Kontakt 24 przysłali internauci.

Do napadu doszło przed godziną 12 na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. Konwojenci prywatnej firmy ochroniarskiej przywozili w tym czasie gotówkę do placówki bankowej znajdującej się na terenie centrum.

- Gdy wchodzili do jednej z hal, zostali zaatakowani przez trzech zamaskowanych mężczyzn - poinformował asp. Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. - Sprawcy mieli broń palną. Nie wahali się jej użyć. Zabrali dwa worki i uciekli - dodał.

"Byli bezwzględni"

Ranni konwojenci to mężczyzna i kobieta. Z ranami postrzałowymi trafili do stołecznych szpitali.

- Kobieta ma dwie rany postrzałowe pleców, natomiast mężczyzna został postrzelony trzy razy. Ich stan jest ciężki, ale niezagrażający życiu - poinformował rzecznik. Jak dodał, ich życie uratowały najprawdopodobniej kamizelki kuloodporne.

- Sprawcy byli absolutnie bezwzględni. Oni strzelali tym ludziom w plecy. Ewidentnie chcieli zabić - mówią policjanci. Świadkowie słyszeli pięć strzałów, tak jakby petardy wybuchały – relacjonowała z miejsca zdarzenia reporterka TVN24 Marta Klos.

"Są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni"

Trwają poszukiwania napastników. - Są uzbrojeni i bardzo niebezpieczni - poinformował asp. Mariusz Mrozek.

- Sprawcy poruszają się granatowym fordem mondeo typu kombi. Jest to stary model. Litery rejestracji to ETM - dodał rzecznik.

- Na miejscu są policyjni śledczy, są rozstawione posterunki na drogach, które kontrolują samochody

- wyjaśnił. Sprawcy zabrali dwa worki z pieniędzmi. Policja na razie nie ujawnia jaka suma padła ich łupem.

Policja prosi o kontakt świadków tego zdarzenia. Wszelkie informacje można przekazać dzwoniąc na policyjne numery alarmowe.

Wólka Kosowska to jedno z największych centrów handlu hurtowego w kraju.

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24

Napad na konwój w Wólce Kosowskiej
Kontakt 24

kde//tka