Strzelał z wiatrówki do tramwajów. Ranna 11-latka

Warszawa

film KSP

Dwa tramwaje linii nr 1 zostały ostrzelane w poniedziałek po południu na ulicy Okopowej. dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Odłamki z rozbitej szyby zraniły w policzek 11-letnią dziewczynkę.

Tuż po godzinie 15.00 policjanci z Woli zostali zaalarmowani, że w tramwajach linii 1 na wysokości skrzyżowania Okopowej i Żytniej prawdopodobnie od strzału z wiatrówki wybito szyby. Jedna z pasażerek została poszkodowana. – Odłamki szyby, raniły ją w policzek – mówi Marek Niemirski, rzecznik prasowy warszawskiego pogotowia ratunkowego.

Strzelał z pobliskiego wieżowca

Po kilkunastu minutach funkcjonariusze z zespołu wywiadowczego wytypowali miejsce skąd prawdopodobnie oddano strzał. Wszystko wskazywało na to, że sprawca strzelał z klatki schodowej na ostatnim piętrze wieżowaca. Mundurowi dokładnie sprawdzili każdy lokal. W jednym z mieszkań zastali Michała J. Mężczyzna na widok policjantów wpadł w panikę.

Policjanci, którzy przeszukali jego mieszkanie, znaleźli w szafce pistolet-wiatrówkę oraz około tysiąca metalowych kulek. Michał J. prawdopodobnie usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP
fot. KSP

bf/ec