Najnowsze

Strefa relaksu, terapie, gry. Stworzą dom dla Powstańców

Najnowsze

R. Motyl / urząd miastaStworzą dom dla powstańców

Konsultacje z lekarzami, spotkania międzypokoleniowe, warsztaty integracyjne i inne aktywności dostępne będą w domu dziennego wsparcia dla Powstańców Warszawskich - zapewnia urząd miasta. Placówka ma rozpocząć działalność 2 października.

Dom dziennego wsparcia, który oddany do użytku ma zostać w 74. rocznicę kapitulacji Powstania Warszawskiego, zostanie stworzony w miejskim lokalu przy ulicy Nowolipie 22. Umowę na zagospodarowanie budynku ratusz podpisał ze stowarzyszeniem Monopol Warszawski.

Strefa relaksu

Placówka otwarta będzie przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 10 - 18. Dostępne w niej usługi i świadczenie będą wykonywane bezpłatnie. Będzie tam można spędzić czas, uczestniczyć w zajęciach i warsztatach integracyjnych, grać i korzystać z zajęć z fizjoterapeutą i innych terapii ruchowych. Dom dziennego pobytu będzie również szansą na odpoczynek w strefie relaksu oraz w pomieszczeniach, gdzie skorzystać będzie można z masażu czy drobnych usług pielęgnacyjnych, a także poczytać książki czy prasę. Dla osób niedowidzących lub słabowidzących zaplanowano zakup kilku zestawów do odtwarzania audiobooków.

Wyżywienie zostanie zapewnione zgodnie z indywidualnymi zaleceniami dietetyków. Powstańcy skorzystają z indywidualnych terapii i sesji z psychologiem. Dostępni dla nich będą również lekarze innych specjalizacji. Dowóz do i z ośrodka będzie darmowy.

Prace w lipcu

- Na potrzeby tego ośródka oddajemy miejski lokal i finansujemy jego działalności. Dzięki temu szybko uruchomimy dom dzienny dla Powstańców, którzy - mam nadzieję - będą zadowoleni z tej formy wsparcia - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Z kolei Janusz Owsiany ze Stowarzyszenia Monopol Warszawski - z którym miasto podpisało umowę - zaplanowało kompleksowy program zagospodarowania tego miejsca. Zapowiedział, że "prace remontowe powinny ruszyć w tym miesiącu". Podkreślił również, że zostaną podzielone między miasto oraz stowarzyszenie, które "zaplanowało kompleksowy program zagospodarowania tego miejsca". Z kolei miasto zajmie się przystosowaniem budynku do potrzeb osób poruszających się na wózkach. Stowarzyszenie Monopol Warszawski i Towarzystwo Przyjaciół Warszawy zapowiedziały także organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych, a także wspólne obchodzenie świąt i rocznic. Koszty dwuletniej (2018-2019) działalności placówki zostaną pokryte z budżetu miasta i wyniosą 1,637 miliona złotych.

TAK WYGLĄDAŁY UBIEGŁOROCZNE OBCHODY ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO:

[object Object]
Prezydent Duda złożył kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Rzezi WoliTVN24
wideo 2/3

PAP/ran/r

Źródło zdjęcia głównego: R. Motyl / urząd miasta

Pozostałe wiadomości