Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Strefa poszerzona, parkomatów brakuje

Najnowsze

Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.plDługa droga do parkometru

Kierowcy parkujący na ulicy Nowolipie i Karmelickiej narzekają na brak parkomatów w tym rejonie. Do najbliższego trzeba iść nawet 100-150 metrów, co dla spieszących się osób będzie sporym utrudnieniem.

- Na ulicy Nowolipie i Karmelickiej nie ma parkomatów podczas, gdy zostały ustawione znaki informujące o płatnym parkingu. Czy Zarząd Dróg Miejskich oczekuje, że ludzie będą wybierać się w kilkuminutową podróż do najbliższego parkomatu czy też zamierza jednak zamontować tam urządzenia? – pyta w mailu na warszawa@tvn.pl internauta Michał.

Brakujące parkomaty...

Sprawdziliśmy. Urządzeń wciąż brakuje na Nowolipiu (od al. Jana Pawła II do Karmelickiej). Żadnego nie ma też na Karmelickiej (od Nowolipia do Nowolipek). Najbliższa maszyna, w której zapłacimy za parkowanie stoi przed samym skrzyżowaniem Karmelickiej z Nowolipkami.

Kierowcy muszą przejść do parkomatu nawet 100-150 metrów. Może być to kłopotliwe szczególnie dla tych, którzy się spieszą.

...ustawią do końca miesiąca

O wyjaśnienie sytuacji poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich. Drogowcy zapewnili, że we wspomnianych lokalizacjach parkomaty pojawią się do końca kwietnia. Dlaczego tak późno, skoro rozszerzoną strefę uruchomiono 2 kwietnia?

- W związku z poszerzeniem strefy urząd dzielnicy Śródmieście, na wniosek mieszkańców, zmienił organizację ruchu na tych dwóch ulicach. To uniemożliwiło nam zamontowanie parkomatów - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - Musimy poczekać, aż wszystkie prace zostaną ukończone. Pozostało jeszcze namalowanie oznakowania poziomego, co się wydłuża ze względu na niekorzystne warunki pogodowe – wyjaśnia.

Drogowcy czekają również aż uprawomocni się wydana przez dzielnicę decyzja na przeprowadzenie prac budowlanych. - Ten dokument jest niezbędny, aby zamontować parkomaty. Decyzja uprawomocni się w połowie kwietnia - informuje Gałecka.

Czerwoną linią zaznaczone ulice bez parkomatówtvn24.pl

TAK WYGLĄDA SYTUACJA NA ULICACH PO ROZSZERZENIU STREFY:

Mniej aut na Chłodnej, więcej na WolskiejTomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

bf/ran/b