Strażnicy wrócili na Powiśle. Zero mandatów

Najnowsze

Paweł Radziszewska /tvnwarszawa.plStrażnicy często odwiedzali PKP Powiśle

W piątek straż miejska znowu przeprowadziła kontrolę kilku knajp na Powiślu. Efekt? Żadnego wystawionego mandatu. - To dzięki nagłośnieniu sprawy klubokawiarni PKP Powiśle – komentuje Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Strażnicy pojawili się w sześciu miejscach, ale nie mieli zbyt dużo pracy. - Nie wystawiliśmy żadnego mandatu. Nie było takiej koniczności -z zadowoleniem informuje Niżniak.

Według rzeczniczki straży miejskiej, to efekt nagłośnionej sprawa klubokawiarni PKP Powiśle. – Nasze częste wizyty na Powiślu również przyniosły efekty - podkreśla.

"Akcja Powiśle" po skargach

Strażnicy miejscy zaczęli wzmożone kontrole popularnych miejsc na Powiślu w lipcu. Jak tłumaczyli, akcja była efektem około 200 skarg od mieszkańców na działalność m.in.: PKP Powiśle. Na kontrolach się nie zakończyło. Funkcjonariusze skierowali do urzędu dzielnicy Śródmieście wniosek o cofnięcie klubokawiarni koncesji.

Na konferencji prasowej w piątek burmistrz Śródmieścia, Wojciech Bartelski powiedział, że dzielnica nie cofnie koncesji. Jak dodał - wniosek straży miejskiej w tej sprawie był zupełnie niepotrzebny.

su/par

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Radziszewska /tvnwarszawa.pl