Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

Najnowsze

Strażnicy uratowali małego jeżyka

Najnowsze

Straż Miejska w WarszawieJeżyk uratowany przez straż miejską

Ten młody jeż miał dużo szczęścia do dobrych i świadomych ludzi. Malec mógłby nie przeżyć, gdyby mieszkaniec Grochowa nie powiadomił ekopatrolu.

Jeżyk z Grochowa ocalony przez strażników miejskichStraż Miejska w Warszawie

Jak relacjonuje straż miejska, mężczyzna zobaczył go w niedzielny wieczór na trawniku przed swoim domem. Choć przy jeżyku nie było matki, ale postanowił zostawić zwierzę. Następnego dnia rano nadal leżało w tym samym miejscu. Grochowianin czekał na matkę-jeżycę przez kilka kolejnych godzin. W końcu zadzwonił po ekopatrol.

Strażnicy miejscy odebrali malucha z trawy przy ulicy Czapelskiej i w kartonowym pudełku przewieźli do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt warszawskich Lasów Miejskich przy Korkowej.

- Był tak wygłodniały, że gdy pracownicy ośrodka podali mu mleko, trudno było oderwać go od butelki -mówi st. str. Monika Matusiak z ekopatrolu straży miejskiej.

Mały jeż jest na obserwacji. Nie nadano mu imienia, bo pracownicy ośrodka utrzymują możliwie duży dystans do zwierząt, by jak najłatwiejszy był ich powrót do środowiska naturalnego. Jeżyk zostanie wypuszczony, gdy dorośnie i stanie się samodzielny.

mc/b

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska w Warszawie