Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Strażnicy miejscy pomogą starszym dotrzeć do lokali wyborczych

  TVN Warszawa

  straż miejskaStrażnicy miejscy pomogą wyborcom

  Wyborcy, którzy mają problem z poruszaniem, mogą podczas wyborów liczyć na strażników miejskich. Funkcjonariusze pomogą dotrzeć do urn wyborczych.

  Chodzi owyborców, którzy ze względu na stan zdrowia mają problemy z poruszaniem się, ale nie wymagają transportu specjalistycznego.

  "Na przykład osoby starsze, mogą w dniu wyborów samorządowych zgłaszać się do straży miejskiej w sprawie transportu do punktów wyborczych" - czytamy na stronie formacji.

  Zgłoszenia będą przyjmowane pod specjalnie uruchomionym nr tel. 22 598 69 29 w godzinach 7-19. Jak zaznaczają funkcjonariusze, czas dowozu będzie uzależniony od liczby osób oczekujących.

  Do dyspozycji osób starszych będą wyznaczone patrole straży miejskiej.

  Wybory 2018

  Wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

  W piątek kandydaci na prezydentów Warszawy wzięli udział w debacie:

  Trzaskowski i Jaki po zakończonej debacieTVN24
  wideo 2/6

  kz/mś