Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Strażnicy miejscy kontra parkujący na trawnikach

Warszawa

SMTak parkują stołeczni kierowcy

Straż miejska zapowiada, że nie będzie przymykać oka na kierowców, którzy parkują swoje auta na trawnikach. W ostatnim miesiącu funkcjonariusze interweniowali w tej sprawie blisko 2 tysiące razy. Tylko w ubiegłym roku warszawscy kierowcy rozjechali 8 hektarów miejskich trawników. Na ich naprawę wydano prawie 400 tysięcy złotych.

O tym, że straż miejska wprowadziła politykę "zero tolerancji" dla kierowców parkujących na miejskiej zieleni informowaliśmy w lutym. - Podjąłem decyzję o zaostrzeniu działań - mówił wówczas Zbigniew Leszczyński, komendant warszawskiej straży.

Wówczas, przez dwa tygodnie trwania akcji, strażnicy interweniowali ponad 400 razy. Najnowsze dane dowodzą, że straż nie odpuszcza walki z parkującymi na trawnikach. Liczby rosną. – Od 8 do 28 lutego interweniowaliśmy w tej sprawie 1842 razy – informuje straż miejska.

W 1582 przypadkach strażnicy wszczęli procedury zmierzające do ukarania sprawcy. 314 razy kierowców ukarano mandatem karnym. Kara za parkowanie na trawniku jest surowa – nawet do 500 zł.

Parkowanie na zieleni
straż miejska

Najgorzej na Mokotowie

Jak informuje straż miejska, najwięcej interwencji w sprawie parkowania na miejskiej zieleni miało miejsce na Mokotowie – 387 razy. Niechlubne podium uzupełniają: Wola i Praga Południe – odpowiednio 202 i 164 interwencje.

Najrzadziej strażnicy miejscy przyjeżdżali do takich spraw w Rembertowie i Wesołej – 9 i 11 razy.

Podział na dzielnice
straż miejska

Rozjechali osiem hektarów trawników

Na początku lutego Zarząd Oczyszczania Miasta podał, że w 2015 roku kierowcy rozjechali osiem hektarów trawników w stolicy. Koszty ich odtworzenia to 370 tys. złotych.

W ubiegłym roku straż odnotowała 12 212 interwencji dotyczących parkowania na trawnikach. Nielegalne parkowanie zagrożone jest mandatem nawet 500 zł. Czasem jednak straż nie chce interweniować w takich sytuacjach, gdy trawnik jest zbyt rozjeżdżony. Podobnie jest z zaśnieżonymi trawnikami.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

jb/b