Strażacy zgodzili się na imprezę na Stadionie Narodowym

Warszawa

fot. NCS

Strażacy pozytywnie zaopiniowali możliwość organizacji koncertu na płycie Stadionu Narodowego. Żeby impreza się odbyła, potrzeba już tylko pozwolenia z ratusza. To jednak formalność.

- Nie widzimy przeciwwskazań. Obiekt jest gotowy do przeprowadzenia imprezy masowej 29 stycznia – mówi Ireneusz Kopczyński, naczelnik straży pożarnej w Warszawie. To pozwoli stołecznemu ratuszowi podjąć ostateczną decyzję i wydać zgodę na organizację imprezy. Wiadomo już jednak, że zrobi to dopiero jutro.

"Czekamy na dokumenty"

- Znamy decyzję straży pożarnej i czekamy na dokumenty. Decyzja w sprawie koncertu zapadnie w piątek – mówi Agnieszka Kłąb, rzecznik ratusza.

Scena rośnie

Mimo, że zgody Ratusza na imprezę formalnie jeszcze nie ma, na Stadionie Narodowym od rana rośnie scena. Wszystko wskazuje na to, że Narodowe Centrum Sportu jest pewne, iż niedzielna inauguracja areny Euro 2012 odbędzie się w zakładanym terminie.

Równocześnie drogowcy ustawiają znaki nowej organizacji ruchu, która ma obowiązywać na Saskiej Kępie i w rejonie Stadionu Narodowego.

Tysiące ludzi na koncertach

Jeżeli urzędnicy powiedzą "tak", to w niedzielę tysiące warszawiaków będzie mogło wejść na stadion. Impreza pod hasłem "Oto jestem" ma się zacząć o godz. 14. W czasie sześciogodzinnego koncertu będą grały zespoły z rodzimego podwórka: VooVoo i Haydamaky, Zakopower, Coma, T.Love i Lady Pank.

mjc