Przygotuj się na:

TOPIEL ZAMKNIĘTA

Stołeczny ratusz poinformował w komunikacie, że od soboty do wtorku na ulicy Topiel na Powiślu będą prowadzone prace ciepłownicze. Znaczny fragment ulicy zostanie wyłączony z ruchu.

Najnowsze

Strażacy gasili drewniany pustostan

Najnowsze

fot

- Pożar w Wawrze. Zapalił się drewniany pustostan - informuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Przedwojenny budynek należał do dzielnicy. Miał zostać rozebrany.

Do pożaru przyjechało osiem zastępów straży pożarnej oraz jeden podnośnik.

- Od 3.00 rano trwają nasze działania przy ul. Patriotów. Zapailił się dwupiętrowy, drewniany pustostan - informował po 6.00 rano mł. kapitan Artur Laudy ze stołecznej straży. - Warunki nie są sprzyjające więc akcja jeszcze trwa. Obecnie to już dogaszanie poddasza. Równocześnie trwają prace rozbiórkowe - dodał.

Nie ma informacji o ofiarach. - Po zakończeniu działań rozpoczniemy przeszukanie pustostanu - informował Laudy.

Pożar spowodował utrudnienia dla kierowców. - Pas ulicy Patriotów w stronę Otwocka blokują wozy strażackie - podawał rano Marcinczak.

Miał zostać rozebrany

Budynek, mimo że przedwojenny, nie był zabytkiem. - Dom wchodził w skład zasobów komunalnych dzielnicy Wawer - mówi Andrzej Murat, rzecznik prasowy dzielnicy. - Ze względu na zły stan budynek został przeznaczony do rozbiórki, której nie doczekał - dodaje Murat.

Mapy dostarcza Targeo.pl

su/mz