Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Straż o pijanym funkcjonariuszu: od stycznia jest na zwolnieniu

Warszawa

Krzysztof BudekRatownicy medyczni zatrzymali pijanego kierowcę

Nie mamy obowiązku dowiadywania się, kto został złapany na prowadzeniu samochodu po alkoholu - tak twierdziła straż miejska w poniedziałek, gdy wyszło na jaw, że funkcjonariusz prowadził pijany. Dzień później najwyraźniej zmieniła zdanie, bo opublikowała oświadczenie w tej sprawie.

Komunikat straży jest krótki. "Na podstawie informacji prasowych dotyczących zatrzymania strażnika miejskiego, który w stanie nietrzeźwości prowadził prywatny pojazd, Straż Miejska m.st. Warszawy przeprowadziła czynności wyjaśniające, w wyniku których ustalono, że od stycznia bieżącego roku funkcjonariusz przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, a w chwili popełnienia czynu trwał okres wypowiedzenia umowy o pracę" - czytamy.

Jak podkreślają autorzy informacji, osoba ta nie jest w tej chwili pracownikiem straży miejskiej.

W odpowiedzi na komunikat, zapytaliśmy biuro prasowe straży o procedury postępowania w podobnych sprawach.

Czekamy na odpowiedź.

Przypomnijmy - w nocy z niedzieli na poniedziałek ratownicy medyczni jadący karetką zauważyli nietypowo zachowującego się kierowcę. Postanowili pojechać za nim. Doprowadzili do zatrzymania się mężczyzny i wyczuli od niego woń alkoholu. Policja, która przyjechała na miejsce, stwierdziła, że mężczyzna jest pijany. Znaleziono przy nim odznakę straży miejskiej.

Na nasze pytania o sprawę straż odpowiedziała wówczas, że nie ma obowiązku poznawania szczegółów do momentu, gdy pracownik zostanie prawomocnie skazany za przestępstwo. Szczegóły opisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Zobacz też materiały o zawaleniu się zabytkowej kamienicy na Poznańskiej:

Zniszczona kamienica przy PoznanskiejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

mś/r