Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Straż o pijanym funkcjonariuszu: od stycznia jest na zwolnieniu

  TVN Warszawa

  Krzysztof BudekRatownicy medyczni zatrzymali pijanego kierowcę

  Nie mamy obowiązku dowiadywania się, kto został złapany na prowadzeniu samochodu po alkoholu - tak twierdziła straż miejska w poniedziałek, gdy wyszło na jaw, że funkcjonariusz prowadził pijany. Dzień później najwyraźniej zmieniła zdanie, bo opublikowała oświadczenie w tej sprawie.

  Komunikat straży jest krótki. "Na podstawie informacji prasowych dotyczących zatrzymania strażnika miejskiego, który w stanie nietrzeźwości prowadził prywatny pojazd, Straż Miejska m.st. Warszawy przeprowadziła czynności wyjaśniające, w wyniku których ustalono, że od stycznia bieżącego roku funkcjonariusz przebywał na długotrwałym zwolnieniu lekarskim, a w chwili popełnienia czynu trwał okres wypowiedzenia umowy o pracę" - czytamy.

  Jak podkreślają autorzy informacji, osoba ta nie jest w tej chwili pracownikiem straży miejskiej.

  W odpowiedzi na komunikat, zapytaliśmy biuro prasowe straży o procedury postępowania w podobnych sprawach.

  Czekamy na odpowiedź.

  Przypomnijmy - w nocy z niedzieli na poniedziałek ratownicy medyczni jadący karetką zauważyli nietypowo zachowującego się kierowcę. Postanowili pojechać za nim. Doprowadzili do zatrzymania się mężczyzny i wyczuli od niego woń alkoholu. Policja, która przyjechała na miejsce, stwierdziła, że mężczyzna jest pijany. Znaleziono przy nim odznakę straży miejskiej.

  Na nasze pytania o sprawę straż odpowiedziała wówczas, że nie ma obowiązku poznawania szczegółów do momentu, gdy pracownik zostanie prawomocnie skazany za przestępstwo. Szczegóły opisaliśmy na tvnwarszawa.pl.

  Zobacz też materiały o zawaleniu się zabytkowej kamienicy na Poznańskiej:

  Zniszczona kamienica przy PoznanskiejArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
  wideo 2/5

  mś/r