Straż miejska rusza w miasto

Warszawa

tvnwarszawa.plStrażnicy skontrolują parki i skwery

Po zmasowanej akcji na Powiślu, straż miejska rozszerza krąg swoich działań. W piątek wieczorem zamierza patrolować te rejony, gdzie "imprezowicze" mogą hałasować i pić alkohol w niedozwolonym miejscu.- Blisko 30 patroli w kilkudziesięciu miejscach stolicy będzie sprawdzało, czy zakłócana jest cisza nocna i czy spożywany jest alkohol w miejscach niedozwolonych – informuje Monika Niżniak, rzeczniczka warszawskiej straży miejskiej.

Będzie spokojniej?W centrum zainteresowania strażników znajdą się skwery, parki, podwórka. Patrolowane będą też okolice sklepów monopolowych. Jak twierdzi rzeczniczka stołecznej straży, na Powiślu, gdzie przez kilka ostatnich tygodni również przeprowadzane były kontrole, jest już dużo spokojniej.

Zaczęło się na Powiślu

Wzmożone patrole w popularnych miejscach na Powiślu straż miejska przeprowadziła w lipcu. Jak tłumaczyła prezydent stolicy, akcja była efektem około 200 skarg od mieszkańców na działalność m.in. klubokawiarni PKP Powiśle. Na kontrolach się nie zakończyło. Funkcjonariusze skierowali do urzędu dzielnicy Śródmieście wniosek o cofnięcie lokalowi pozwolenia na sprzedaż alkoholu. Na konferencji prasowej tydzień temu burmistrz Śródmieścia, Wojciech Bartelski powiedział, że dzielnica nie cofnie koncesji. Jak dodał - wniosek straży miejskiej w tej sprawie był zupełnie niepotrzebny.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁY AKCJE STRAŻY POD KONIEC LIPCA:

ran

Nocna akcja straży miejskiej
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl