Strajk włoski na lotnisku. "Warto przyjechać wcześniej"

Warszawa

fot. na stronie głównej: Lotnisko Chopina/Facebook, zdjęcie w tekście: fot. TVN24

Pasażerowie, którzy we wtorek planują podróż z Lotniska Chopina muszą się przygotować na możliwe utrudnienia. Przed południem pracownicy straży granicznej przeprowadzą strajk włoski.

Protest zostanie przeprowadzony w godz. 9.00-12.00. - Będziemy bardzo dokładnie wykonywać swoje obowiązki - zapowiada Mariusz Tyl, przewodniczący Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej.

- To niestety może przedłużyć czas odprawy. Dlatego pasażerowie powinni na lotnisko przyjechać odpowiednio wcześniej - apeluje Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina. Podkreśla jednak, że lotnisko będzie działać normalnie, a loty będą się odbywać zgodnie z rozkładem.

- Utrudnienia spowodowane przez protest mogą być uciążliwie głównie dla pasażerów podróżujących do strefy Non-Schengen, którzy przechodzą kontrolę bezpieczeństwa oraz kontrolę paszportową - precyzuje Przybylski.

Chcą podwyżek

Lotnisko na Okęciu to jedno z trzech przejść granicznych w kraju, na których strażnicy graniczni pokażą swoje niezadowolenie wobec rządowych planów podwyżek pensji.

- Nie zgadzamy się, żeby podwyżki dostali tylko policjanci i żołnierze. Swoje stanowsko w tej sprawie przekazaliśmy już na spotkaniu z ministrem - podkreśla Tyl.

par/mz