Strajk kupców z Maximusa

Warszawa

| Fakty po południufot

Zakończył się kilkugodzinny strajk kupców w Centrum Handlowym Maximus w Nadarzynie. Aktualnie większość stoisk jest otwarta, ale rada kupców nie doszła do porozumienia z zarządem i zapowiada pozew zbiorowy.

Tydzień temu pisaliśmy, że kilkuset kupców Maximusa szturmowało biura zarządu centrum, by wymóc obniżkę, ich zdaniem zbyt wysokiego czynszu.

"Za wysokie czynsze"

Jak twierdzą, część z nich płaci nawet 17 euro za mkw. miesięcznie. Doprowadzili do rozmów w zeszły czwartek, decyzja w sprawie ewentualnej obniżki miała zapaść dziś.

Oficjalne stanowisko Zarządu CH Maximus

Zarząd poinformował radę kupców, że jest skłonny udzielić 15 procentowego rabatu na wynajem stoisk na trzy miesiące. Zapowiedzieli też przygotowanie kampanii reklamowej, która pomogłaby zachęcić klientów do robienia zakupów w Maximusie. Zdaniem kupców to za mało. Część z nich zapowiedziałą, że nie będzie płacić wcale, a z zarzadem spotka się w sądzie.

Marywilska też zastrajkuje?

Strajkiem i demonstracją grożą też kupcy z targowiska Marywilska 44, którzy nie porozumieli się z zarządem w sprawie obniżek czynszu – dali czas zarządowi do wtorku na podjęcie decyzji.

mjc